Nissan Micra ELLE

Ten opis pasuje doskonale zarówno do Nissana Micry, jak i do czytelniczek najchętniej kupowanego czasopisma o modzie ELLE.

Nissan i ELLE postanowiły wykorzystać te podobieństwa i wspólnie opracować specjalną wersję popularnego miejskiego Nissana.

Nissan Micra ELLE, którego sprzedaż w Europie rozpocznie się jesienią po prezentacji na Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu, wyróżnia się eleganckim wyglądem, inteligentnymi rozwiązaniami technicznymi i wyrazistym charakterem. To idealny dodatek dla współczesnej, zabieganej i niezależnej kobiety.

„Tu nie chodzi wyłącznie o emblemat umieszczony na samochodzie” – zapewnia Geraldine Ingham, Dyrektor ds. Marketingu w europejskim oddziale Nissana. „Micrę i ELLE łączy fakt, że zarówno samochód jak i czasopismo są atrakcyjne dla klientek o bardzo zbliżonym profilu”.

„Szybkie tempo życia zabieganej współczesnej kobiety powoduje, że musi ona nauczyć się tak planować dzień, aby znaleźć czas na pracę i odpoczynek, a także na spotkania z rodziną, znajomymi i związek partnerem… dlatego potrzebuje sojusznika. Nissan Micra ELLE jest właśnie takim sojusznikiem, który przez cały dzień wspomaga ją w mieście”.

W zależności od rynku nawet 65 procent nabywców Micry to kobiety, którym podoba się nie tylko styl auta, ale także nowoczesna technologia, dynamiczne osiągi i wyposażenie ułatwiające użytkowanie pojazdu w mieście.

Najmniejsza w tej klasie pojazdów średnica zawracania bardzo ułatwia manewrowanie, a obniżająca emisję technologia silnikowa Pure Drive pozwala uzyskać ulgi i zwolnienia podatkowe na wielu rynkach.

Nissan Micra ELLE to rozwinięcie średniej wersji wyposażenia Acenta. Standardowo samochód jest wyposażony w automatyczną klimatyzację, inteligentny kluczyk zbliżeniowy i przycisk do uruchamiania pojazdu, elektrycznie podgrzewane i składane lusterka boczne, a także tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Specjalne dodatki stylistyczne to między innymi panoramiczny szklanych dach, chromowane akcenty w dolnej części grilla, chromowane klamki wewnętrzne, lakierowane aluminiowe obręcze kół, lampy przeciwmgielne i spojler dachowy. Premierowe egzemplarze są dostępne w dwóch kolorach – błękitnym (Ocean Blue) i ciemnoczerwonym. Przygotowano także nowy wzór tekstylnej tapicerki. Zaawansowany zintegrowany system informacyjno-rozrywkowy z nawigacją satelitarną Nissan Connect jest dostępny jako opcja.

O udziale ELLE w projektowaniu tej wersji Micry informują dyskretne emblematy na klapie bagażnika i przednich błotnikach, logo na dywanikach z przodu oraz eleganckie osłony progów z firmowym znakiem ELLE. Po wprowadzeniu pojazdu na rynek klienci zostaną zaproszeni do udziału w specjalnych akcjach organizowanych przez Nissana i ELLE.

Nissan Micra ELLE może być wyposażony w trzycylindrowy benzynowy silnik wolnossący 1.2 80 KM lub w supernowoczesny silnik benzynowy 1.2 z doładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa (DIG-S), rozwijający 98 KM mocy przy emisji CO2 na poziomie zaledwie 99 g/km.

Obydwie wersje silnikowe są opatrzone emblematem Pure Drive, który Nissan umieszcza na swoich najbardziej przyjaznych dla środowiska modelach.

„Ogromna większość czytelniczek ELLE mieszka i pracuje w mieście. To pogodne, pozytywnie nastawione do świata, eleganckie kobiety i indywidualistki umiejące zaskakiwać… zupełnie jak Nissan Micra ELLE” – powiedziała Geraldine Ingham.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *