Nissan LEAF – 50 000 sprzedanych egzemplarzy

przekroczył kolejny historyczny próg dzięki sprzedaży 50 000 egzemplarzy, wzmacniając w ten sposób swoją pozycję lidera sprzedaży wśród pojazdów z napędem elektrycznym.

Właściciele Nissanów LEAF z całego świata przejechali już ponad 260 mln km*, czyli dalej niż wynosi odległość od Ziemi do Słońca. Cały ten dystans został pokonany przy braku emisji gazów wydechowych do atmosfery, co wspiera wysiłki rządu czynione w kierunku obniżenia poziomu szkodliwych tlenków azotu i innych zanieczyszczeń powietrza w miastach. Największy przebieg Nissana LEAF odnotowany do tej pory jest dziełem klienta z Japonii, który przejechał ponad 175 000 km samochodem, który jest dostępny w sprzedaży zaledwie od dwóch lat.

Po drogach 17 europejskich krajów jeździ na co dzień 7000 Nissanów LEAF, a jeden właściciel tego modelu z Hiszpanii przejechał ponad 43 000 km w ciągu jednego roku. To o wiele więcej niż wynosi średni przebieg roczny, a szybki przyrost liczby przejechanych kilometrów świadczy o niezawodności tego wielokrotnie nagradzanego samochodu elektrycznego. Dowodzi tego również doskonała ocena zadowolenia klientów, wynosząca 95% – to najlepszy wynik spośród wszystkich modeli Nissana.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Europie notuje się znaczący rozwój infrastruktury do szybkiego ładowania CHAdeMO. Liczba dostępnych ładowarek, umożliwiających naładowanie akumulatora od stanu rozładowania do 80% pojemności w ciągu około 30 minut, wzrosła ze 158 do 601 w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W planach jest podwojenie liczby stacji szybkiego ładowania do końca tego roku. Punkty ładowania instalowane są w strategicznych lokalizacjach, takich jak parkingi przy centrach handlowych czy stacje benzynowe przy autostradach, umożliwiając 50 000 właścicieli Nissanów LEAF czynny udział w elektrycznej motoryzacyjnej rewolucji.

*Dane w oparciu o wszystkie modele LEAF zarejestrowane w systemie telemetrycznym Carwings. Rejestracja nie jest obowiązkowa i nie wszystkie samochody zostały zarejestrowane.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *