Nissan Juke‑R – premiera

Juke‑R, zaprezentowany przy okazji zorganizowanego w Maladze (Hiszpania) spotkania z dziennikarzami poświęconego crossoverom Nissana, zaszokował zaskoczoną publiczność, której na zakończenie konferencji prasowej przedstawiono „niespodziewanego gościa” – pierwszy wykonany z metalu egzemplarz tego samochodu. Juke­‑R nieprzerwanie wywołuje żywiołowe reakcje na śmiałe połączenie prowokującej sylwetki modelu Juke z osiągami i mocą flagowego Nissana GT‑R. Taki właśnie jest najszybszy na świecie i najbardziej innowacyjny crossover.

Przygotowywane są dwie wersje Nissana Juke‑R, przystosowane do ruchu lewostronnego i prawostronnego. Samochody zaprojektowane przez Nissana buduje RML – czołowa firma działająca w branży pojazdów wykorzystywanych w sportach samochodowych – przy współpracy Europejskiego Centrum Technicznego Nissana (NTC‑E). Testy samochodu rozpoczną się w listopadzie.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *