Nissan 370Z Nismo – Gumball 3000

której trasa o długości 3000 mil (5000 km) przebiega przez 13 krajów – a wszystko to w jednym z najbardziej oczekiwanych samochodów 2013 roku…

W tym roku trasa rajdu przebiega przez Polskę. Warszawska impreza, podczas której będzie można na żywo zobaczyć samochody uczestników, zaplanowana jest na 22 maja. Rozpocznie się ok. godz. 18 i potrwa do późnych godzin wieczornych na Placu Piłsudzkiego. Przewidziane są liczne atrakcje i show. Uczestnicy rajdu, następnego dnia, odwiedzą też Kraków.

Zespół Nissana został zgłoszony z numerem 56 – liczba ta jest nieprzypadkowa – do Nissana przypisany był „Garage 56″ w ostatnim 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 2012 r., gdzie reprezentował nas Nissan DeltaWing. W 2014 r. firma zresztą także powróci do Garage 56, miejsca zarezerwowanego dla innowacyjnych samochodów eksperymentalnych, wystawiając zupełnie nowy samochód wyścigowy, wyposażony w technologię elektryczną.

Nissan zaprosił zespół z francuskiego wydawnictwa L’Ecurie oraz magazynu INTERSECTION do wzięcia udziału w tegorocznej edycji rajdu Gumball 3000 Rally – nienastawionej na rywalizację, paneuropejskiej paradzie budzących największe emocje i najbardziej pożądanych samochodów świata, która rozpoczyna się w Kopenhadze 18 maja 2013 roku.

Dzięki startowi w tej imprezie, tłumy spodziewanych na trasie widzów będą mogły po raz pierwszy zobaczyć nowego, ultranowoczesnego Nissana 370Z Nismo w akcji. Międzynarodowy rajd Gumball 3000 może poszczycić się wspaniałą historią, dzięki czemu stanowi doskonałą okazję do zaprezentowania godnych ery cyfrowej osiągów Nismo na europejskich ulicach.

Zaprezentowany po raz pierwszy w Barcelonie w styczniu 2013 roku, Nissan 370Z Nismo oficjalnie zadebiutował podczas marcowego Geneva Motor Show. Do salonów zaś trafi jeszcze w tym roku. Napędzany sześciocylindrowym silnikiem o mocy 344 KM Nissan 370Z Nismo może się pochwalić specjalnie dostosowanym nadwoziem, które gwarantuje użytkownikom niezwykle dynamiczne i pełne emocji wrażenia z jazdy. Osiągający 100 km/h w ciągu zaledwie 5,2 sekundy Nissan Z idzie w ślady pierwszego oferowanego w Europie modelu Nismo, czyli Nissana Juke Nismo.

Nissan 370Z, którego powierzymy weteranom Gumball 3000, Patrice’owi Meignan i Jeremiemu „Jeyowi” Taltuaud, zaprezentuje się w zaprojektowanej specjalnie na tę imprezę odsłonie. Obydwaj redaktorzy na co dzień piszą dla INTERSECTION Magazine, a podczas rajdu będą relacjonować na żywo swoje przeżycia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Fani mogą też śledzić przebieg imprezy na Nismo.tv, gdzie codzienne będzie zamieszczane wideopodsumowanie najważniejszych wydarzeń z poprzedniego dnia.

Rajd Gumball 3000 już od pierwszej edycji w 1999 r. zdobywa sławę jako spektakularna impreza dla entuzjastów samochodów wyczynowych z całego świata. Wywodzący swoją nazwę z kultowego filmu z 1976 r. z Michaelem Sarrazinem w roli głównej, rajd Gumball 3000 od wielu lat przyciąga wiele znanych osobistości, w tym muzyka Jaya Kaya, byłego mistrza Formuły 1 Damona Hilla czy projektantkę mody Donnę Karan.

Gareth Dunsmore – dyrektor generalny Nissana na Europę, wyjaśnia: „Gumball to doskonała okazja do zaprezentowania 370Z Nismo – to rajd, którego trasa przebiega po drogach publicznych, w trakcie którego tysiące fanów mają na wyciągnięcie ręki samochody swoich marzeń. Przybliżanie najbardziej pożądanych i spektakularnych modeli samochodów szerszemu gronu odbiorców jest istotą marki Nissan. Dzięki innowacyjnej platformie Nismo.tv na YouTube nas fani będą w stanie śledzić na bieżąco jak na trasie radzi sobie 370Z Nismo. Z dnia na dzień emocje rosną, a my nie możemy już się doczekać uczestnictwa w tej historycznej paradzie”.

Rozpoczynający się w Kopenhadze 18 maja rajd potrwa do 25 maja, kiedy to zakończy się na tegorocznym Grand Prix Formuły 1 w Monaco.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *