Napęd PHEV otrzymuje

Mitsubishi Motors Corporation informuje, że system hybrydowego napędu z zewnętrznym ładowaniem akumulatorów tej firmy, czyli technologia EV zastosowana w nowym samochodzie SUV średniej wielkości Outlander PHEV otrzymała nagrodę „Technologia roku 2014 RJC” przyznawaną przez organizację Automotive Researchers’ and Journalists’ Conference of Japan (RJC).
 
Z myślą o zapewnieniu klientom możliwości cieszenia się jazdą samochodem w bardziej ekologicznej przyszłości, MMC rozwija produkcję samochodów, które mają pomóc w odpowiedzialnym traktowaniu środowiska naturalnego, a jednocześnie zapewniają przyjemność z jazdy, są wytrzymałe i bezpieczne, zgodnie z mottem firmy MMC Drive@earth.

Układ napędowy Plug-in Hybrid EV wyposażono w akumulatory elektryczne dużej pojemności, silniki elektryczne przednich i tylnych kół, generator prądu i silnik spalinowy służący do wytwarzania energii elektrycznej oraz do napędzania samochodu przy dużych prędkościach. Tak pomyślany układ hybrydowy zapewnia większy zasięg jazdy wyłącznie przy napędzie elektrycznym, a silniki elektryczne są głównym źródłem siły napędowej.

Układ Plug-in Hybrid EV System automatycznie włącza optymalny tryb jazdy w zależności od warunków drogowych i stanu naładowania akumulatorów, mając do wyboru trzy tryby jazdy:

1) Tryb całkowicie elektryczny (EV)
2) Tryb hybrydowy szeregowy
3) Tryb hybrydowy równoległy

Układ napędowy Plug-in Hybrid EV System został wysoko oceniony za swoje parametry ekologiczne, za płynność przyspieszeń oraz za cichą pracę godną pojazdów luksusowych.

Dążąc do przyjaznej dla środowiska motoryzacji, MMC kontynuuje wprowadzanie do oferty rynkowej pojazdów napędzanych elektrycznie, w tym samochodów z napędem wyłącznie elektrycznym (EV), jak i samochodów hybrydowych z napędem elektrycznym i ładowaniem akumulatorów ze źródła zewnętrznego (PHEV). Celem jest pozycja lidera w technologii napędu elektrycznego pojazdów samochodowych i przyczynienie się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji CO2 na poziomie globalnym.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *