Mocny start Chevroleta w drugie półrocze

Jest to rezultat między innymi bardzo dobrego przyjęcia na polskim rynku aktualnej gamy modelowej marki. Aby jeszcze bardziej wzmocnić swoją ofertę, Chevrolet wprowadza właśnie na nasz rynek trzecią już wersję najpopularniejszego na świecie modelu Chevroleta – Cruze’a w wersji kombi.

Cruze Kombi dostępny będzie z dwoma zupełnie nowymi w ofercie marki silnikami – turbodoładowaną benzynową jednostką 1.4 l, dysponująca mocą 140 KM oraz z wysokoprężnym silnikiem o pojemności 1.7 l i mocy 131 KM. Oprócz tego w ofercie nadal dostępne będą oferowane do tej pory silniki benzynowe o pojemności 1.6 i 1.8 l oraz wysokoprężna jednostka 2.0 l.

Ceny najnowszej wersji tego popularnego kompaktu zaczynać się będą już od 51 990 zł – w tej cenie można będzie kupić Cruze’a Kombi z silnikiem 1.6 l (124 KM) w wersji LS, który w standardzie wyposażony jest m.in. w systemy ABS, ESC, TCS, ma 6 poduszek powietrznych, radioodtwarzacz CD/MP3 z sześcioma głośnikami i elektrycznie otwierane szyby z przodu. Za samochód z silnikiem 1.4 T o mocy 140 KM w wersji wyposażenia LT, który standardowo oferowany jest m.in. z manualną klimatyzacją, światłami przeciwmgielnymi, tylnymi czujnikami parkowania,  tempomatem, zestawem bluetooth i 16” felgami aluminiowymi trzeba zapłacić 65 990 zł, a auto z silnikiem 2.0 D z takim samym wyposażeniem to koszt 69 990 zł. Silnik 1.4 T będzie dostępny również w Cruzie w wersji hatchback, a 1.7 D we wszystkich trzech wersjach tego modelu.

„Uważamy, że Cruze z silnikiem 1.4 T będzie jedną z najciekawszych propozycji w segmencie C. Jesienią silnik ten uzupełni również ofertę jednego z najbardziej popularnych kompaktowych vanów – Chevroleta Orlando z roku modelowego 2013”, powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland.

Orlando, najchętniej kupowany przez klientów indywidualnych samochód w swoim segmencie w tym roku, wraz z nowym rokiem modelowym oferowany będzie z turbodoładowanym benzynowym silnikiem o pojemności 1.4 l. Wersja ta dostępna będzie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów. Oprócz tego Orlando będzie nadal dostępne z popularnymi z silnikami: benzynowym 1.8 l oraz wysokoprężnym 2.0 l.

Oprócz Orlando w czołówce swoich segmentów pod względem sprzedaży znajduje się również model Aveo, który jest drugim najchętniej kupowanym przez klientów indywidualnych samochodem z segmentu B. Najmniejszy Chevrolet – Spark – w segmencie A uplasował się na drugiej pozycji pod względem sprzedaży. Te dwa najczęściej kupowane w Polsce w pierwszym półroczu modele Chevroleta zostały dodatkowo objęte wakacyjną wyprzedażą. Od początku lipca w programie finansowym 4 x 25% Sparka można kupić przy wpłacie własnej już od 6 748 zł własnego, a Nowe Aveo dostępne jest już od 9 123 zł.

 

źródło: General Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *