Mitsubishi Outlander 2013 wyróżnione

Firma Mitsubishi Motors North America (MMNA) ogłosiła, iż w kategorii średniej wielkości SUV-ów popularny crossover Mitsubishi Outlander 2013 otrzymał wyróżnienie „Best 5 All-Around Performance” przyznawane przez Automotive Science Group (ASG).
Tytuł Best 5 All-Around Performance przyznawany jest za społecznie, środowiskowo i ekonomicznie zrównoważony charakter danego produktu na tle konkurencji, w oparciu o następujące kryteria:
1. w ocenie zrównoważonego społecznie charakteru pod uwagę brany jest najwyższy stopień ochrony praw osób zatrudnionych przy produkcji danego modelu,


2. w ocenie zrównoważonego środowiskowo charakteru brano pod uwagę najwyższy stopień ochrony środowiska naturalnego w ciągu całego cyklu życia pojazdu, od procesu pozyskiwania surowców aż po złomowanie i recykling,


3. w ocenie zrównoważonego ekonomicznie charakteru pod uwagę brane są najniższe realne koszty utrzymania i obsługi technicznej w ciągu całego cyklu eksploatacyjnego pojazdu.
„Wierzymy, że tytuł „Best 5 All-Around Performance” jest czynnikiem różnicującym rynek motoryzacyjny, na którym trwa obecnie zacięta rywalizacja’, wyjaśnia Colby Self, Dyrektor Automotive Science Group (ASG). „W oparciu o zasady zrównoważonej i przyjaznej środowisku ekonomii, opracowaliśmy system porównawczej oceny produktów z branży motoryzacyjnej, który umożliwia ewaluację odpowiedzialności korporacyjnej pod kątem zrównoważonego rozwoju społecznego i środowiskowego. Odpowiedzialny rozwój z kolei prowadzi do tworzenia najlepszych produktów końcowych, które nadal pozostają w zasięgu finansowych możliwości przeciętnego nabywcy”.
Automotive Science Group (ASG) z siedzibą w Santa Rosa (Kalifornia) wykorzystuje analizy społecznie, środowiskowo oraz ekonomicznie zrównoważonego charakteru produktów, oparte na wymiernych danych, aby ułatwić konsumentom ocenę wartości danego produktu na tle rynku motoryzacyjnego.


Innowacyjny i niezwykle dopracowany Mitsubishi Outlander trzeciej generacji to przestronny, produkowany w japońskiej fabryce Okazaki, siedmioosobowy SUV. Wyróżniają go znakomite osiągi i własności jezdne, niskie spalanie oraz najwyższa jakość wykonania i materiałów. Mocną stroną Mitsubishi Outlandera jest zaawansowany technicznie napęd 4×4, sprawdzony w najcięższych terenowych rajdach. Dobre osiągi gwarantują nowe silniki: cicha, 2-litrowa benzynowa jednostka o mocy 150 KM i wysokiej kulturze pracy, współpracująca z automatyczną, bezstopniową skrzynią biegów CVT i 5-biegową przekładnią manualną oraz oszczędny, turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 2.2 litra i mocy 150 KM, który jest dostępny z nową automatyczną przekładnią oraz 6-biegową manualną skrzynią biegów. Dzięki obniżonej masie pojazdu, niskiemu współczynnikowi oporu powietrza oraz nowemu trybowi pracy układu napędu na 4 koła zwanemu ECO 4WD użytkowanie nowego Outlandera wiąże się z wyjątkowo małym spalaniem i niższymi kosztami. Nowe, wielowahaczowe zawieszenie Outlandera gwarantuje większą stabilność oraz lepsze prowadzenie. Elektromechaniczny układ kierowniczy precyzyjnie dostosowuje się do sposobu kierowania, który zależy od miejsca i warunków jazdy. Outlander trzeciej generacji tworzy nowy standard w zakresie bezpieczeństwa w tej klasie samochodów. Oferuje 7 poduszek bezpieczeństwa, wzmocnioną konstrukcję nadwozia RISE i najnowocześniejsze rozwiązania dotąd stosowane w samochodach wyższej klasy: system zapobiegania kolizjom czołowym, adaptacyjny tempomat z ogranicznikiem prędkości oraz system ostrzegania przed opuszczaniem pasa ruchu.  Słynący z niezawodności Outlander jest teraz oferowany z 4-letnią gwarancją do 300 000 km i możliwością przedłużenia tej gwarancji do 5 lat. Na liście wyposażenia znajdują się dwustrefowa klimatyzacja, kamera cofania z monitorem dotykowym, multimedialny system MMCS z nawigacją i ekranem o wysokiej rozdzielczości oraz najwyższej jakości zestawem nagłośnienia Rockford Fosgate, elektrycznie sterowana klapa bagażnika i wiele innych elementów, które zapewniają komfort i wygodę użytkownikom. Ceny tego modelu zaczynają się obecnie od 88 990 zł.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *