Mitsubishi i-MIEV

Impreza będzie miała miejsce w dniach od 30 września do 17 października (wystawa dostępna będzie dla szerokiej publiczności od soboty 2 października).
Na stanowisku w hali nr 3 firma MMC zaprezentuje 12 pojazdów (7 podczas dni dla prasy). Będą to między innymi:

  • Debiutujący niedawno, kompaktowy crossover ASX (w Japonii RVR) wyposażony w nową niskoemisyjną jednostkę wysokoprężną 4N13,
  • Lancer Sportback (Galant Fortis Sportback w Japonii) obecnie również z tym samym silnikiem 1.8 DiD o mocy 150 KM,
  • Średniej wielkości crossover Outlander 2.2 DiD, którego nowy 177-konny silnik 4N14 pochodzi z tej samej rodziny innowacyjnych jednostek wysokoprężnych.

Firma MMC planuje rynkowy debiut europejskiej wersji modelu i-MiEV w grudniu bieżącego roku w 14 krajach*1, m.in. we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech oraz innych europejskich rynkach w 2011 roku. Sprzedaż i-MIEV w Polsce rozpocznie się już jesienią bieżącego roku i wtedy zostanie także ogłoszona cena tego pojazdu.

W porównaniu do wersji japońskiej, europejska odmiana modelu wyróżnia się między innymi:

  • nowym designem przedniego i tylnego zderzaka, co pozwala spełnić europejskie normy,
  • zmodernizowaną konsolą środkową panelu sterowania,
  • wyższym poziomem komfortu wewnątrz.

Dodatkowo poprawiono poziom bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Pojazd bez dopłaty wyposażony będzie w system aktywnej stabilizacji toru jazdy (ASC) oraz boczne poduszki i kurtyny powietrzne.
Aby uczcić 40-lecie rozwoju technologii napędów elektrycznych w firmie Mitsubishi Motors, na dodatkowym stanowisku w hali nr 8 zaprezentowane zostanie – po raz pierwszy na Starym Kontynencie – Mitsubishi Minicab EV z 1989 roku. Pojazd będzie jednym z eksponatów historycznej wystawy The Incredible Collection.

 

źródło: Mitsubishi

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *