MiniSteam, czyli pierwszy mobilny wehikuł czasu

Pojazd jest jeżdżącą miniaturą Wodnej Wieży w Pszczynie – restauracji, która każdym, najdrobniejszym elementem nawiązuje do czasów rewolucji przemysłowej. Samochód będący rzemieślniczym dziełem sztuki rodem z powieści science fiction, jest kolejnym przejawem pasji i fascynacji steampunkiem właściciela Wodnej Wieży. Intencją kreatora stylizacji Mini, było rozprzestrzenienie świata fantastyki naukowej również poza mury wieży.


MiniSteam zwraca uwagę industrialnym stylem zaprezentowanym na zewnątrz i zachwyca bogactwem steampunku zaszczepionym w każdym, najmniejszym detalu wewnątrz pojazdu. Na wzór ruchomych trybików zabudowanych pod szklaną taflą stołowych blatów w restauracji w Wodnej Wieży, w drewnianej kierownicy Mini, w miejscu poduszki powietrznej, umieszczono odnowiony mechanizm zabytkowego zegara z XIX wieku. Na podobieństwo wygodnych, choć budzących grozę foteli restauracyjnych, przypominających krzesła dentystyczne z epoki wiktoriańskiej, w siedziskach MiniSteam zamontowano miedziany mechanizm z kołami zębatymi. Po wejściu do samochodu uwagę przykuwa również podłoga wykonana z orzecha amerykańskiego, ozdobiona mosiężnymi okuciami. Znajdująca się w MiniSteam skórzana tapicerka została obszyta w całości ręcznie, a wszystkie elementy plastikowe zostały pokryte fornirem i polakierowane.


Z zewnątrz MiniSteam emanuje matową czernią, połączoną z połyskującą miedzią. Karoseria pojazdu została oklejona specjalną folią nadającą mroczny efekt czarnego matu, z kolei dach Mini został wykonany w całości z miedzi. Mobilny wehikuł czasu został osadzony na legendarnych 17-calowych szprychowych felgach BBS RS, pokrytych czterema mikronami miedzi. Wyróżnikiem kreacji jest także również autorski system audio z miedzianymi wstawkami, którego przewody zostały zabudowane w miedzianych rurkach.


MiniSteam to największe steampunkowe i zarazem motoryzacyjne dzieło w Polsce. Kreatorem koncepcji stylizacji MiniSteam był właściciel Wodnej Wieży w Pszczynie. Projekt MiniSteam wykonała i zrealizowała firma Carlex Design z Bielska-Białej, specjalizująca się w projektowaniu i tworzeniu unikalnych i limitowanych wnętrz samochodowych ze skóry i innych luksusowych materiałów.

 

źródło: Imagopr

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *