MINI z wizytą u Świętego Mikołaja

Będzie to jednocześnie pierwsza w historii firmy próba pobicia oficjalnego rekordu Guinessa.

MINI i rekordy Guinessa. Konwój aut marki MINI uda się do miejscowości Rovaniemi, położonej pod kołem podbiegunowym, aby dostarczyć Świętemu Mikołajowi listy od dzieci i dorosłych z całego świata. Jednocześnie MINI podejmie próbę pobicia rekordu Guinessa w kategorii na najdłuższą listę życzeń do Świętego Mikołaja.

Aby tego dokonać MINI przeprowadziło akcję na 16 rynkach, obejmując działaniami tyle krajów, że sam Święty Mikołaj, który sporo podróżuje, byłby zaskoczony.

W Unii Europejskiej projekt realizowano na rynku niemieckim, włoskim, brytyjskim, portugalskim, belgijskim, greckim, polskim, słoweńskim, czeskim, rumuńskim oraz słowackim. Poza Starym Kontynentem akcja ma objąć Rosję, USA oraz Singapur.

W drodze na koło podbiegunowe. W sobotę 24 listopada drużyna MINI opuści siedzibę główną firmy w Monachium i ruszy w podróż do miejscowości Rovaniemi.

Trasa, która liczy ponad 3000 kilometrów, wiedzie przez jedne z najpiękniejszych europejskich miast, takie jak Kopenhaga czy Sztokholm.

Drużyna MINI. Drużynę MINI tworzą pojemne MINI Clubman, świetnie radzące sobie w trudniejszym terenie MINI Countryman, mistrz gokartowej jazdy, czyli MINI Hatchback, niezwykle dynamiczne MINI Coupe, dające ogromną frajdę z jazdy MINI Roadster oraz MINI Cabrio, które oferuje niepowtarzalną możliwość podróżowania bez dachu.

Nowe MINI Paceman. U kresu podróży, czyli w Rovaniemi, drużynę MINI powita najnowszy przedstawiciel rodziny modelowej firmy – MINI Paceman. Ten niezwykle atrakcyjny stylistycznie model stanowi nowoczesne uosobienie sportowego, wyrazistego designu. Jest to również pierwsze sportowe coupe w segmencie kompaktowych modeli klasy premium. MINI Paceman to siódmy model w gamie marki MINI.

Kolejny wyjątkowy gość: Rauno  Aaltonen. U celu podróży na drużynę MINI czekał będzie jeszcze jeden gość specjalny: Rauno Aaltonen, czyli zwycięzca historycznej edycji Rajdu Monte Carlo z 1967, zasiadający wówczas za sterami klasycznego Mini. Pod kołem biegunowym Rauno znów zademonstruje swe nieprzeciętne umiejętności – tym razem za kierownicą nowego MINI Paceman.

 

źródło: BMW Group

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *