MINI na Paryskim Salonie Samochodowym

Oprócz całej gamy modelowej, centralną ozdobą stoiska będzie spektakularny pojazd studyjny, jasno pokazujący zakres możliwości konstrukcyjnych firmy MINI w tworzeniu środków transportu zasilanych odnawialnymi źródłami energii. MINI Scooter E Concept łączy styl i emocje marki MINI z wolnym od emisji spalin sposobem podróżowania, w dodatku po raz pierwszy tylko na dwóch kołach, a do tego dorzuca cały i całkiem nowy zestaw opcji pozwalających na indywidualizację pojazdu. Napędzany silnikiem elektrycznym MINI Scooter E Concept jest esencją spontaniczności i swobody podróżowania po mieście. Wzornictwo charakterystyczne dla marki MINI wraz z wolną od spalin technologią napędu gwarantuje wszystko, co potrzebne do uczynienia z codziennych jazd czystej przyjemności poruszania się oryginalnym pojazdem wyjątkowej marki, a wszystko to razem stanowi nową i przełomową propozycję dla klientów.

Podobnie jak to już ma miejsce na drogach, marka MINI będzie reprezentowana na Paryskim Salonie Samochodowym 2010 przez największą i najbardziej zróżnicowaną gamę modelową w swojej historii. Atrakcyjnie już na pierwszy rzut oka zmiany w wyglądzie, kolejne wersje silnikowe, starannie modyfikowana gama silników dieslowskich, a także nowe i innowacyjne elementy wyposażenia powodują, że rodzina samochodów MINI przemawia do klientów coraz mocniej swoją estetyką, radością jazdy, efektywnością oraz indywidualizmem. Modele MINI, MINI Clubman i MINI Convertible są jedynymi na świecie małymi samochodami klasy premium, które zostały zaprojektowane od początku do końca jako samochody z wyższej półki. Ta najbogatsza i najlepiej wykonana gama modelowa małych samochodów premium będzie nadal rozszerzana.

Czwarty model w rodzinie pozwala doświadczyć innego rodzaju radości z jazdy samochodem MINI na zupełnie innych drogach. MINI Countryman nie tylko zawojuje drogi i ścieżki z dala od miast, ale też zdobędzie dla swojej marki zupełnie nowych klientów. Jest to pierwszy MINI wyposażony w czworo drzwi dla pasażerów i duże drzwi przestrzeni bagażowej, a jego uniwersalne wnętrze jest przystosowane do przewozu pięciu osób. Countryman jest także pierwszym MINI, którego długość przekracza 4 metry i pierwszym, który można zamówić z opcjonalnym napędem wszystkich kół ALL4.


Takie cechy nowego MINI sprawiają, że jest on perfekcyjnym kandydatem do rywalizacji w sportach motorowych, dzięki czemu marka MINI będzie mogła powrócić na trasy rajdów samochodowych na całym świecie. Na Paryskim Salonie Samochodowym odbędzie się prezentacja samochodu MINI Countryman WRC, gotowego już do rywalizacji w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2011. Będzie to nawiązanie do wspaniałej spuścizny rajdowej: w latach 60-tych ubiegłego wieku Mini Cooper S zasłynął trzykrotnym zwycięstwem w słynnym Rajdzie Monte Carlo, żeby wymienić tylko najbardziej pamiętny sukces. Wyczynowa wersja MINI Countryman będąca owocem współpracy z firmą Prodrive, swoje pierwsze prawdziwe egzaminy będzie zdawała jesienią 2010 roku, a samochód w tej specyfikacji będzie także dostępny dla prywatnych zespołów rajdowych.

 

źródło: BMW Group

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *