Milionowy egzemplarz Fiata Doblo

Model ten powstał w 2000 roku i od razu stał się modelem reprezentatywnym, zarówno dla segmentu lekkich samochodów dostawczych (Doblò Cargo), jak i segmentu van ( MPV).

Doblò był pierwszym modelem produkowanym w fabryce w Bursa przeznaczonym na eksport. W mniej niż dziesięć lat obecności na rynku motoryzacyjnym, wyprodukowano ponad milion egzemplarzy samochodu, z których ok. 70 % było przeznaczonych na sprzedaż poza granicami Turcji.

Na moment zjechania z linii produkcyjnej milionowego Doblò koloru „kawa turecka” („caffè turco”), przeznaczonego na rynek lokalny, przy taśmie produkcyjnej oczekiwali: Dyrektor Generalny fabryki Tofaş, Ali Pandir, Minister Przemysłu i Handlu, Nihat Ergün i niektórzy przedstawiciele Koç Holding, wśród których był Prezes Zarządu Mustafa V. Koç, a także urzędnicy i robotnicy z fabryki, dostawcy i dealerzy.

Dostępne w wielu wariantach wyposażenia i różnych wersjach silnikowych, Fiat Doblò i Fiat Doblò Cargo zostały wprowadzone na rynek w 80 krajach i od samego powstania są oferowane i oceniane jako samochody „będące w stanie wyprzedzić” ewoluujące potrzeby Klientów i zaproponować im zawsze nowoczesną gamę zarówno, jeśli chodzi o technologię, jak i innowacje.

Ostatnim przykładem jest Doblò Natural Power, wersja przyjazna środowisku wyposażona w silnik 1.4 16v T-jet o mocy 120 KM Euro 5 (benzyna i metan), stworzony przez Fiat Powertrain Technologies i zaprojektowany tak, aby gwarantować jak największą integrację dwóch systemów, jednego na benzynę, drugiego na metan (gaz naturalny CNG), nie zmniejszając przy tym objętości bagażnika, która wynosi 790 litrów i 3200 litrów przy złożonych siedzeniach.

Nowy Doblò Natural Power oferuje doskonały kompromis pomiędzy osiągami, a zużyciem paliwa: jest samochodem zwinnym w ruchu ulicznym, ale jednocześnie okazuje się świetny na długich dystansach, a wszystko przy znacznym obniżeniu kosztów eksploatacji. Umożliwia także Klientowi jazdę we wszystkich strefach miejskich, w których obowiązują blokady i ograniczenia w ruchu. Doblò Natural Power jest idealną odpowiedzią na potrzebę użytkowania samochodu do różnorodnego i wszechstronnego wykorzystania i potwierdzeniem bezdyskusyjnej pozycji Fiata, jako światowego lidera w dziedzinie pojazdów z zainstalowanym fabrycznie podwójnym zasilaniem benzyna/metan (OEM).

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *