Mercedes-Benz EQA 350 4Matic

Oprócz samej ekonomii utrzymania samochodu kuszą jeszcze inne aspekty takie jak dopłaty z rządowego programu “Mój Elektryk” dla klientów prywatnych, bezpłatne parkowanie w strefach płatnych czy możliwość jazdy buspasami.

 

 

 

 

 

Jednym z elektryków godnych uwagi jest Mercedes-Benz EQA 350 4Matic – najmniejszy crossover od Mercedes-Benz, któremu dodano charakterystyczny dla linii EQ przód oraz elektryczny napęd. 

Wymiary

Mercedes-Benz EQA 350 4Matic mierzy 446,3 cm długości, 183,4 cm szerokości (202,0 cm z lusterkami) i 162,0 cm wysokości, natomiast bazowa pojemność bagażnika to 340 litrów,  choć istnieje możliwość powiększenia jej maksymalnie do 1320 l.

Klasa premium sama w sobie

Mercedes-Benz EQA 350 4Matic prezentuje się jako marka premium nie tylko dzięki swojemu zewnętrznemu designowi, ale również wewnętrznemu. Okazały tablet, będący jednocześnie zegarami oraz dotykowym systemem multimedialnym, komfortowe siedzenia, wykończenie materiałami najwyższej klasy – to tylko niektóre aspekty udowadniające, że marka Mercedes-Benz przykłada wagę do wykończenia w każdym calu. 

System multimedialny MBUX

MBUX to system multimedialny wykorzystujący sztuczną inteligencję. System ten wprowadza użytkownika do zupełnie innowacyjnego świata informacji i rozrywki dzięki możliwości indywidualnego sterowania za pomocą głosu, gestów lub dotyku. Użytkownik wciąż może odkrywać i ulepszać MBUX – system bowiem można uczyć nowych rzeczy i dostosowywać do swoich potrzeb, dzięki czemu nie przestaje zaskakiwać i zachwycać swojego właściciela. Kompilacja systemu MBUX wraz z elektrycznym napędem sprawia, że Mercedes-Benz EQA 350 4Matic staje się wręcz autem futurystycznym.

 

Jeśli nigdy nie miałeś do czynienia z tą technologią i zwyczajnie się jej obawiasz – wiedz, że nie musisz. Interfejs MBUX jest bardzo czytelny oraz intuicyjny, w związku z czym odnalezienie się w poszczególnych ekranach nie powinno stanowić problemu. Jeśli nie od razu wszystkie funkcje będą widoczne – zmieni się to wraz z czasem użytkowania auta. Do systemu MBUX dołączona jest również czytelna instrukcja, która odpowie na wszystkie zagadnienia i wątpliwości nawet najbardziej dociekliwych kierowców. 

Cyfrowe wyświetlacze

System MBUX to nie jedyny wyświetlacz znajdujący się w tym modelu. Drugi, równie duży, znajdziemy za kierownicą. Interfejs tego wyświetlacza możemy dopasować do swoich potrzeb. Jeśli chcesz wiedzieć wszystko, co dzieje się w Twoim aucie podczas jazdy – proszę bardzo – od podstawowego komputera pokładowego, przez eko-porady, aż do mapy nawigacji czy asystencie jazdy. Natomiast jeśli taka ilość informacji zwyczajnie Cię przytłacza lub dekoncentruje – wówczas prezentowane informacje można ograniczyć do niezbędnego minimum. Personalizacja obejmuje nie tylko zakres wyświetlanych informacji, ale również kwestie wizualne, takie jak np. style zegarów. Warto zwrócić tu uwagę na fakt, że Mercedes nie zapomniał o możliwości dostosowywania wysokości i jasności tego panelu, co znacznie może wpłynąć na komfort korzystania z niego.

 

Atrakcyjna oferta EQA? Sprawdź propozycję salonu MB Motors – atrakcyjne finansowanie nowego samochodu lub szeroki zakres gwarancji Mercedes dla pojazdu z drugiej ręki. Nie zwlekaj i odwiedź nas już dziś. Szczegóły oferty dostępne na https://www.mbmotors.pl/samochody-osobowe/eqa/

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *