Mazda6 nagrodzona w plebiscycie

Zakończyła się jubileuszowa, 20. edycja plebiscytu „Najlepsze samochody roku”. Odbywa się on corocznie w 12 krajach europejskich, w tym w Polsce. W tym roku ponad 5 100 czytelników polskiej edycji magazynu „Auto Motor i Sport” zagłosowało na swoich faworytów. O głosy rywalizowały aż 384 samochody, w 10 kategoriach. Wyłoniono 30 zwycięskich modeli, po trzy w każdej kategorii.  


Mazda6 zajęła 1. miejsce wśród aut klasy średniej, pokonując BMW 3 i BMW 4 Coupé. Redakcja Auto Motor i Sport podkreśla, że klienci doceniają m.in. technologie Mazdy – SKYACTIV i niszowy charakter marki. Mazda6 zwyciężyła również w czeskiej i węgierskiej edycji Best Cars 2014.
Wśród wyróżnionych aut nie zabrakło również innych modeli marki – Mazdy3 (2.miejsce w kategorii  samochody kompaktowe) i Mazdy MX-5 (kategoria samochody przystępne cenowo). Podobnie jak plebiscyt Best Cars, MX-5 w tym roku również obchodzi jubileusz – 25-lecia produkcji.

„Plebiscyt Best Cars zalicza się do najważniejszych w sektorze motoryzacyjnym i jest bardzo wysoko ceniony przez producentów samochodów. Cieszy nas kolejna nagroda dla Mazdy6 w tym roku – po Złotej Kierownicy magazynu Auto Świat i Auto Liderze od czytelników Motoru i Auto Moto. Jak widać po miejscach na podium w tej kategorii, Mazda z sukcesem konkuruje z markami premium” – podkreśla Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *