Mazda partnerem wiodącym

Mazda Motor Europe została wyłącznym motoryzacyjnym partnerem wiodącym XIII Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Począwszy od 2013 r., Mazda będzie sponsorem szczytu i zapewni flotę złożoną z nowych modeli Mazda6 i CX 5, stanowiących oficjalne środki transportu XIII Dorocznego Szczytu, który odbędzie się w Warszawie w dniach 21-23 października. Przedstawiciele firmy poprowadzą także sesję dla kandydatów na przyszłych liderów w trakcie tegorocznej Akademii Obywatelskiej Instytutu Lecha Wałęsy, organizowanej w ramach programu Szczytu Młodzieży 2013. To coroczne wydarzenie skupia młodych ludzi wokół koncepcji „dawania przykładu do działania”. Akademia Obywatelska jest dla przyszłych liderów okazją do stworzenia sieci współpracy oraz zdobywania wiedzy.

„Szczyt gromadzi liderów wywodzących się z różnych środowisk i wyznających różne religie. Osoby te łączy jednak wspólna pasja przełamywania konwencji z myślą o większym dobru” — powiedział Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla i były prezydent Polski. „Taką samą pasję zauważamy u Mazdy, dlatego uznaliśmy za stosowne powitać tę firmę jako naszego nowego partnera”.

Ekaterina Zagladina, przewodnicząca Stałego Sekretariatu Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, z zadowoleniem skomentowała nawiązanie współpracy z nowym partnerem: „Z entuzjazmem podchodzimy do partnerstwa, które pomoże nam promować odpowiedzialność społeczną i uniwersalne ideały humanitarne, niezależne idee polityczne, przekonania lub tradycje kulturowe i w ten sposób budować pokój na świecie z pożytkiem dla wszystkich ludzi”.

„Historia Mazdy, jak również jej teraźniejszość, pełne są przykładów kontestowania stereotypów i znajdowania lepszych rozwiązań. Dlatego czujemy silną więź z ludźmi z całego świata, którzy wyznają te same wartości” – powiedział Jeff Guyton, prezes Mazda Motor Europe. „Szczyt nie jest przedsięwzięciem politycznym służącym konkretnej sprawie, ale raczej okazją do uczczenia ducha przełamywania konwencji oraz wspólnego pragnienia budowania lepszego świata. Dlatego właśnie Mazda Motor Europe jest bardzo dumna, mogąc wesprzeć to ważne wydarzenie”.

Co roku Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla gromadzi uhonorowane nią osoby, liderów oraz organizacje starające się budować pokój na świecie. Organizatorem prestiżowej konferencji jest Stały Sekretariat Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, będący organizacją typu non profit utworzoną w 2006 r. Pierwszy szczyt odbył się w 1999 r. W tym roku Akademia Obywatelska Instytutu Lecha Wałęsy po raz pierwszy odbędzie się w tym samym czasie co sam szczyt. Pierwsza letnia szkoła dla młodych profesjonalistów została zorganizowana przez instytut w 2010 r.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *