Mazda CX-5 Kobiecym Samochodem Roku 2012

W głosowaniu czytelniczek tytuł Kobiecego Samochodu Roku zdobyła Mazda CX-5, pokonując 35 konkurentów.

Wyniki plebiscytu zostały oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 lutego br. w Warszawie.

Mazda CX- 5 to najlepiej sprzedający się model Mazdy w Polsce w ubiegłym roku. Wśród nabywców znalazło się wiele kobiet, co przeczy stereotypowi, że zazwyczaj wybierają tylko małe, miejskie auta. Cieszy nas nagroda czytelniczek Twojego Stylu, które doceniły ekscytujący design, wszechstronność i przełomowe rozwiązania techniczne SKYACTIV naszego SUV-a – podkreśla Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Polska, która odebrała statuetkę dla CX-5 z rąk redaktora naczelnego Twójego Stylu – Jacka Szmidta.

CX-5 to pierwszy model Mazdy wyposażony w  pełną gamę technologii SKYACTIV, w  tym nowe silniki, skrzynie biegów, nadwozie i podwozie. Zapewnia radość z jazdy oraz wyjątkowe osiągnięcia w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Jest to także pierwszy model, w którym zastosowano nowy motyw projektowy Mazdy: KODO – Dusza Ruchu, inspirowany mocą, pięknem i ekspresją charakterystyczną dla świata zwierząt.

Dzięki wysokiemu maksymalnemu momentowi obrotowemu 420 Nm, CX-5 wyposażona w nowej generacji silnik Diesla SKYACTIV-D, oferuje odczucia z jazdy porównywalne do prowadzenia samochodu z 4,0-litrowym silnikiem benzynowym V8. Jednocześnie, poziom zużycia paliwa na poziomie 4,6 l/100 km i emisja CO2 119g/km plasuje CX-5 wśród najlepszych modeli w segmencie.

 

źródło: Mazda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *