Maserati wybiera Alfę Romeo Giulietta

które sportowymi osiągami, technologią i elegancją pobudzają wyobraźnię, przyprawiając o przyspieszone bicie serca.

Już wkrótce specjalnie przygotowane dla sieci sprzedaży Maserati modele Alfy Romeo Giulietta w limitowanej edycji pojawią się na drogach Europy. Będą to pojazdy zastępcze na czas serwisu, które firma Maserati udostępnia swoim Klientom rozkochanym we włoskim stylu. Wybierając Alfę Romeo Giuliettę, najbardziej uwodzicielski i bezpieczny kompakt w swej klasie, Maserati daje kolejny dowód troski o absolutne bezpieczeństwo swoich Klientów.

Samochody Alfa Romeo Giulietta wyposażone będą w znakomite silniki benzynowe 1750 Turbo o mocy 235 KM (dostępne wyłącznie w sportowej wersji Giulietta Quadrifoglio Verde), które perfekcyjnie łączą sportowe osiągi z wymogami ekologii. Jest to zasługą bezpośredniego wtrysku paliwa, podwójnych wariatorów faz rozrządu oraz turbodoładowania w systemie Scavenging, eliminującym praktycznie zjawisko tzw. turbo-dziury. Pod względem mocy i właściwego momentu obrotowego silnik ten osiąga  wartości rekordowe w swej kategorii – przy jednoczesnym ograniczonym zużyciu paliwa podczas codziennej eksploatacji.

Wybrane przez firmę Maserati elementy wyposażenia wnętrza Alfy Romeo Giulietta pokazują ogromną dbałość o najmniejsze nawet szczegóły: elektrycznie podgrzewane i regulowane fotele pokryte licowaną skórą Venere w nowej barwie „Maserati Brown”, ekskluzywna plakietka „Alfa Romeo for Maserati” na desce rozdzielczej  oraz specjalne, aluminiowe nakładki progowe z napisem „Giulietta” i „Maserati” – podkreślają  współpracę obu znanych producentów samochodów. Deskę rozdzielczą urozmaicają wstawki z polerowanego aluminium.

Bogaty pakiet standardowego wyposażenia partii stu przeznaczonych dla Maserati samochodów Giulietta obejmuje: reflektory bi-ksenonowe z funkcją doświetlania zakrętów AFS, system nawigacji z otwieranym wyświetlaczem, mapy Europy i program TMC Pro, system multimedialny Blue&Me Bluetooth z przyciskami sterowania na kierownicy, przyłącza USB i AUX oraz dwustrefową klimatyzację automatyczną.


Wyróżnikiem samochodów „Giulietta for Maserati” są także elementy zewnętrzne: 18-calowe koła z lekkiego stopu o wzorze rombowym, wzmocnione hamulce z zaciskami w kolorze czerwonym i sportowe zwieszenie, które zapewnia najlepsze w klasie osiągi dynamiczne bez uszczerbku dla tak charakterystycznego dla Giulietty komfortu jazdy.

Na podobieństwo innych wersji modelowych, „Giulietta for Maserati” posiada system Alfa DNA, który współdziałając z innymi układami  samochodu, pozwala dostosować jego dynamikę do stylu jazdy kierowcy i panujących warunków drogowych. W trybie sportowym DNA – Dynamic, następuje przyspieszenie reakcji silnika oraz aktywacja podnoszącej moment obrotowy funkcji overboost, ułatwiającego pokonywanie zakrętów mechanizmu różnicowego Alfa Q2 oraz systemu wstępnej gotowości hamulców Pre-Fill.

Najwyższy komfort jazdy w połączeniu z minimalnym  poziomem zużycia paliwa i emisji spalin zapewnia tryb ekonomiczny systemu DNA –  Normal,  idealny w warunkach codziennej eksploatacji.  Z kolei tryb DNA – All Weather (w luźnym tłumaczeniu „przycisk na zimę”) pozwala zwiększyć możliwości trakcyjne pojazdu nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych.

Klienci europejskiej sieci Maserati mają  więc do dyspozycji jedyny w swoim rodzaju samochód, elegancki i sportowy, nawiązujący do filozofii i włoskiego ducha tej ekskluzywnej marki.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *