Marka Jeep

Europejska premiera nowego Jeep’a Grand Cherokee, nowy turbodiesel o pojemności 2,8 litra w gamie modelowej Cherokee, Wranglera i Wranglera Unlimited, technologia Stop/Start silnika, nowy wystrój wnętrza i zdejmowany hard-top w kolorze nadwozia dla Wranglera i Wranglera Unlimited Jeep Compass i Jeep Patriot z opcją nowego turbodiesla o pojemności 2,2 litra to najważniejsze wydarzenia na stoisku Jeep w trakcie Salonu Samochodowego Paryż 2010.

Całkowicie nowy Jeep Grand Cherokee, nowe elementy wystroju wnętrza i nadwozia  Wranglera  i Wranglera Unlimited, a także dwa nowe silniki wysokoprężne to nowości, które na tegorocznym Salonie Samochodowym w Paryżu prezentuje marka Jeep® dla rynku europejskiego oraz innych rynkach świata − poza Ameryką Północną. Paliwo-oszczędna technologia Stop/Start silnika dla Wranglera i Wranglera Unlimited jest pierwszym zastosowaniem tego typu rozwiązania w historii Chrysler Group LLC.
Okazją dla dziennikarzy, aby całą ofertę poznać „z pierwszej ręki” będzie  konferencja  prasowa marki Jeep na Mondial de l’Automobile de Paris w dniu  30 września.


„Za sprawą swej legendarnej już spuścizny, Jeep stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. To także dzięki temu Jeep stale się rozwija, oferując nowe pojazdy, unikalny design, coraz to sprawniejsze zespoły napędowe oraz najnowocześniejsze technologie.” – powiedział Mike Manley, prezes oraz dyrektor wykonawczy marki Jeep i koordynator działalności międzynarodowej Chrysler Group LLC – „Z wielką dumą prezentujemy w Paryżu szereg nowości, m.in. pierwszy w historii firmy system Stop/Start, pozwalający zmniejszyć zużycie paliwa Wranglera nawet o 13 procent, nie mówiąc już o całkowicie nowym Grand Cherokee, który stworzyliśmy w odpowiedzi na oczekiwania klientów w europie i na świecie.”

 

źródło: Jeep

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *