Lokalizatory GPS: wygodne rozwiązanie dla menadżera floty samochodowej

Śledzenie lokalizacji jest używane przez menedżerów floty do zbierania danych na jej temat za pomocą nowoczesnych algorytmów, aby zapewnić bezpieczeństwo samochodów i aktywów firmy. Ponieważ zarządzanie flotą pojazdów obejmuje tak wiele różnych elementów i zmiennych, niezawodny system śledzenia floty GPS jest niezbędny do efektywnego i skutecznego działania.

 

 

Przyjrzyjmy się bliżej, czym jest rozwiązanie do zarządzania flotą i jak monitorowanie floty GPS może pomóc firmie w optymalizacji pracy: od informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym po możliwość obserwowania każdego ruchu floty.

Czym jest system śledzenia floty GPS?

Firmy używają śledzenia GPS floty jako pokładowego systemu zarządzania, aby śledzić zachowanie swoich zasobów i personelu podczas podróży przez łańcuch dostaw. Menedżerom floty urządzenia śledzące GPS zapewniają widoczność niemal w czasie rzeczywistym. W rezultacie łatwo dostępny pulpit nawigacyjny w aplikacji mobilnej zapewnia szybki dostęp do szeregu cennych danych dotyczących wysyłki. Początkowo kierowcy wykorzystywali radia i telefony do komunikacji z przełożonymi i współpracownikami. Jednak w dzisiejszych czasach telefony komórkowe i tablety są coraz częściej wykorzystywane do komunikacji.

 

Na przykład kierowca może wyjechać z rampy załadunkowej wcześnie rano i komunikować się z kierownictwem  przez cały dzień. Menedżerowie mogą monitorować postępy za pomocą śledzenia GPS. Mogą również udzielić Ci porad i aktualizacji, jak sprawić, by dostawa była szybsza i bezpieczniejsza.

 

lokalizatory-gps

 

Jak działa śledzenie floty GPS?

System monitoringu GPS pozyskuje, przechowuje i przesyła dane do platform w chmurze za pomocą urządzeń śledzących GPS. Na przykład systemy GPS floty mogą śledzić prędkość i lokalizację pojazdu. Mogą gromadzić nawet tak zaawansowane dane, takie jak czas pracy na biegu jałowym, zużycie paliwa, hamowanie i przyspieszanie. Funkcje i jakość usług różnią się w zależności od dostawcy.

System e-TOLL a monitoring GPS

Urządzenia do monitoringu GPS umożliwiają również współpracę z systemem e-TOLL. Warunkiem współpracy z tym systemem jest certyfikacja KAS. e-TOLL to nowoczesne rozwiązanie zaprojektowane, wdrożone, utrzymywane i nadzorowane przez Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Zadaniem e-TOLL jest pobieranie opłat za pojazdy poruszające się po płatnych odcinkach dróg na terytorium Polski (drogi te zarządzane są przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad).

Podsumowanie

Korzystanie z lokalizatorów GPS do zarządzania flotą pojazdów pozwala na efektywne  organizowanie pracy firmy. Lokalizator GPS posiadający certyfikację –  na przykład od doświadczonej firmy Data System –  wraz z  praktyczną i funkcjonalną mobilną aplikacją to dobry sposób na zwiększenie wydajności kierowców pracujących dla przedsiębiorstwa.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *