Lancia Thema dla Fernando Alonso

odbywającego się 1 i 2 grudnia br. na torze Ricardo Tormo de Cheste w Walencji, słynny kierowca wyścigowy Fernando Alonso odebrał z rąk przedstawicieli marki Lancia kluczyki do wspaniałej Lancii Thema Executive,  napędzanej silnikiem Diesla 3.0 V-6 MultiJet II o mocy 239 KM.


Nowy „globalny” flagowiec Lancii wyróżnia się szeregiem ekskluzywnych elementów wyposażenia, m.in. siedzeniami tapicerowanymi dwubarwną skórą, podgrzewaną elektrycznie skórzaną kierownicą, tablicą przyrządów wyściełaną delikatną skórą Poltrona Frau oraz wstawkami ze szlachetnego drewna na konsoli i panelach drzwi.


Centralnym elementem tablicy przyrządów, urozmaiconej chromowanymi detalami i podświetleniem w kolorze błękitnym Blu Zafiro – połączona z oświetleniem LED wnętrza – jest najwyższej jakości system telematyczny UConnect Touch, sterowany  8,4-calowym (213 mm) ekranem dotykowym.


Wyposażenie pojazdu dopełnia system nawigacji satelitarnej Garmin, czytnik kart SD (do odtwarzania plików MP3/WMA), port USB, przyłącze dla iPoda, odtwarzacz DVD oraz automatyczna klimatyzacja dwustrefowa.


Lancia Thema wyposażona jest w ponad 70 systemów bezpieczeństwa biernego i czynnego, które „zapracowały” na prestiżowy, pięciogwiazdkowy wynik w klasyfikacji Euro NCAP.


Lancia Thema dostępna jest z dwoma jednostkami wysokoprężnymi turbo MultiJet II o pojemności 3,0 litrów i mocy 190 i 239 KM oraz potężnym silnikiem benzynowym V6 Pentastar o pojemności 3,6 litra i mocy 286 KM, współpracującym z 8-stopniową przekładnią automatyczną.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *