Królewskie urodziny ZOE

personel instytucji korzysta z 23 samochodów elektrycznych (10 Twizy, 10 Kangoo Z.E. i 3 ZOE) – są one użytkowane między innymi przez agentów ochrony terenów należących do pałaców w Wersalu i w Marly, ogrodników i pracowników administracyjnych. Na terenie posiadłości zainstalowano 30 stacji ładowania. Współpraca ta zapewnia ochronę środowiska w ogrodach oraz wygodę i bezpieczeństwo 12 milionom ludzi odwiedzających rocznie pałac.

Najlepszymi rzecznikami ZOE są jego użytkownicy. Z okazji pierwszych urodzin samochodu z entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie, aby opowiedzieć o swoim pojeździe i doświadczeniach związanych z jego użytkowaniem. Wielu spośród tych, którzy po raz pierwszy spróbowali jazdy samochodem elektrycznym, postanowiło już przy nim pozostać: 98% posiadaczy ZOE wyraża swoje zadowolenie, a 97% – poleciłoby go innym. Poza przyjemnością prowadzenia klienci doceniają wygodę, jaką oferują bezgłośna jazda, brak wibracji i płynne przyspieszanie (brak zmiany biegów). W zakresie bezpieczeństwa, ZOE jest laureatem licznych nagród: niedawno zostało uznane za „najlepszy samochód elektryczny 2013 r.” przez Euro NCAP, niezależną organizację ds. oceny bezpieczeństwa pojazdów.

Benoist, lekarz (50 l.), prawdziwy pasjonat technologii: Odebrałem ZOE, mój pierwszy nowy samochód, nieco ponad miesiąc temu i jestem całkowicie oczarowany. Brak wibracji i hałasu sprawia, że komfort jazdy jest wyjątkowy. Zabawne jest też patrzeć, jak ZOE przyciąga wzrok i budzi sympatię ludzi, których samochody elektryczne najwyraźniej intrygują.

Renault jest pionierem i liderem w zakresie samochodów elektrycznych w Europie. Jego udział w tym rynku przekracza 40%, a liczba sprzedanych do dziś egzemplarzy ZOE wynosi już 10 000. W momencie, w którym wielu producentów samochodów dopiero rozpoczyna swoją przygodę z napędem elektrycznym, Renault dysponuje już kompletną gamą pojazdów elektrycznych, dzięki czemu cały czas wyprzedza konkurencję.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *