Kolejne cztery nagrody

Team designerów Kia znów górą, zdobywając cztery prestiżowe nagrody ‘red dot’ w tym ‘Best of the Best’ dla nowej Kii pro_cee’d w kategorii Product Design. Wyróżnienie „Winner Award” otrzymała Kia Carens oraz pięciodrzwiowa Kia cee’d i cee’d Sportswagon.

Razem z nagrodą IF Product Design przyznaną w listopadzie ubiegłego roku, jest to już drugie wyróżnienie dla Kii pro_cee’d. Łącznie z poprzednimi, tegoroczne cztery nagrody sumują się na 10 wyróżnień „red dot” dla marki Kia – licząc od 2009 roku. Za przykładem modeli Soul, Venga, Sportage i Optima (zdobywcy tytułu ‘Best of the Best’) uznanie jurorów w ubiegłym roku zyskał także hatchback segmentu B Kia Rio oraz należąca do segmentu A Kia Picanto.  

„Nagrody ‘red dot’ dla rodziny cee’da i nowego Carensa to dla nas prawdziwy powód do dumy. Lecz szczególnie ekscytująca jest nagroda ‘Best of the Best’ dla Kii pro_ceed ponieważ, podobnie jak w przypadku Optimy jest to nasz kolejny design, który został najwyżej doceniony przez jury.” – powiedział Peter Schreyer, Prezes Zarządu i Główny Stylista Kia Motors Corporation.
„Fakt, iż najważniejsze modele klasy kompaktowej Kia otrzymały aż cztery wyróżnienia to najlepszy dowód osiągnięć naszych projektantów z całego świata. Zwyciężamy już po raz piąty z rzędu, potwierdzając w ten sposób słuszność przyjętej strategii designu.” – dodał Peter Schreyer.

Nagroda ‘red dot’: znak najwyższej jakości na niwie wzornictwa przemysłowego. Uważany za jeden z największych konkursów światowego wzornictwa przemysłowego ‘red dot design award’ firmowany jest przez niemiecki Design Centre of North Rhine-Westphalia, a jego początki sięgają 1955 roku. Ten znak najwyższej jakości w zakresie wzornictwa przemysłowego przyznawany jest w trzech kategoriach: „Product Design”, „Communication Design” oraz „Design Concepts and Prototypes”. Konkurs tegoroczny przyciągnął 1865 producentów przemysłowych z 54 krajów całego globu, którzy nadesłali łącznie 4622 zgłoszenia w całym szeregu kategorii produktowych. Oceny zgłoszeń dokonało 37-osobowe jury na podstawie dziewięciu kryteriów, m.in. innowacyjności, stopnia funkcjonalności, jakości formalnej oraz oddziaływania na środowisko naturalne. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się na scenie Aalto-Musiktheater w Essen 1 lipca bieżącego roku.


Rodzina Kia cee’d i Kia Carens. Na rynki Europy gama samochodów Kia cee’d weszła w roku 2007 i od tego czasu zagościła na dobre w segmencie C. W stosunku do 5-drzwiowego, rodzinnego cee’da laureat nagrody ‘red dot’ 2013 ‘Best of the Best’ – trzydrzwiowa Kia pro_cee’d wyróżnia się wybitnie sportową i atletyczną stylizacją nadwozia oraz bogatym wyposażeniem standardowym. Wybór jednostek napędowych obejmuje dwa silniki Diesla (1,4 i 1,6-litrowy) oraz dwa benzynowe (1,4 i 1.6 litra) o mocy do 135 KM i poziomie emisji CO2 nawet poniżej 100 g/km.

Kia Carens to całkowicie nowy, rodzinny MPV, nadający funkcjonalności i praktyczności swego poprzednika nowego wymiaru elegancji. Zarówno w wersji pięcio- jak i siedmiomiejscowej nowy Carens imponuje bogatym wyposażeniem standardowym, na które składa się m.in. klimatyzacja, system audio, wielofunkcyjna kierownica, tempomat oraz światła do jazdy dziennej LED. Gama jednostek napędowych obejmuje dwa silniki benzynowe (1,6 i 2,0-litrowy) oraz 1,7-litrowy turbodiesel – o mocy 135 do 166 KM i poziomie emisji CO2 od 124 g/km. Wszystkie nowe samochody marki Kia na rynkach Europy – w tym cee’d, cee’d Sportswagon, pro_cee’d i Carens objęte są unikalną gwarancją fabryczną Kia na okres 7 lat lub przebieg 150.000 km.

 

źródło: Kia Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *