ŠKODA wręcza statuetkę

Wręczenie nagród, w którym uczestniczył producent, odbyło się na Polach Elizejskich w Paryżu.

Na potrzeby tego legendarnego wyścigu, ŠKODA zapewniła flotę około 110 samochodów, od najmniejszego Citigo do flagowego Superba. Kulminacyjnym punktem podkreślającym obecność producenta w tym wielkim wydarzeniu sportowym, był moment przekazania statuetek do rąk zwycięzców Tour de France, w aż czterech kategoriach. Trofea wręczył Winfried Vahland, prezes ŠKODY.

Tegorocznym zwycięzcą zawodów został Bradley Wiggins z Wielkiej Brytanii. W pozostałych kategoriach wyróżnienie otrzymali Tejay Van Garderen (klasyfikacja młodzieżowa do 25 roku życia), Peter Sagan (klasyfikacja punktowa) oraz Thomas Voeckler (klasyfikacja górska). W przygotowywaniu statuetki przeznaczonej dla zwycięzcy wyścigu, którą czescy rzemieślnicy wykonali ręcznie ze szkła, brał udział Peter Olah, projektant ŠKODY.

„Tour de France to największe i najpopularniejsze zawody rowerowe na całym świecie. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy brać w nich udział. Dla ŠKODY wyścig był doskonałą okazją do tego, by pokazać się milionom widzów z różnych krajów, a także by wzmocnić świadomość i wizerunek marki” – powiedział Winfried Vahland, prezes ŠKODY.

„Jako główny sponsor wydarzenia, dzielimy się także pasją dla sportów rowerowych. ŠKODA rozpoczęła swoją historię od produkcji rowerów, dokładnie w 1895 roku”, dodał Vahland.

Tegoroczne Tour de France przyciągnęło aż 15 milionów fanów, którzy zgromadzili się wzdłuż tras, by podziwiać i dopingować uczestników oraz około 2 miliardy widzów, którzy zasiedli przed telewizorami. Po piłce nożnej i olimpiadzie, Tour de France jest trzecim najchętniej oglądanym wydarzeniem sportowym.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *