Škoda Roomster i Praktik najmniej awaryjne

Podobnie jak w ubiegłym roku, podstawą do stworzenia raportu były badania przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat (w okresie od października 2007 do września 2009). Stwierdzone w trakcie tych badań usterki zostały sklasyfikowane  uwzględniając  faktyczny  przebieg  badanych  pojazdów. W najnowszej ocenie pominięto  m.in.  usterki będące następstwem nienależytej  dbałości o stan techniczny pojazdu (np. uszkodzenie opon, lusterek zewnętrznych itp.). Zatem uwzględniono  jedynie  te usterki, które odzwierciedlają rzeczywisty   stan techniczny pojazdu i  jego  poszczególnych podzespołów.

W ogólnej klasyfikacji vanów najmniej awaryjna okazała się Škoda Roomster i Škoda Praktik, które zajęły pierwsze miejsce, uzyskując wynik 93,6%. Modele Škody wyprzedziły m.in. Nissana Note i Forda Galaxy drugiej generacji.

Jak już wcześniej informowaliśmy, w klasie samochodów kompaktowych o przebiegu powyżej 100 tys. km Skoda Octavia okazała się najmniej awaryjna, wyprzedzając Volkswagena Golfa piątej generacji i Forda Focusa.

DEKRA jest niemiecką firmą rzeczoznawców, przygotowującą ekspertyzy dotyczące niezawodności pojazdów. Tegoroczne zestawienie przygotowano w oparciu o dane uzyskane po przebadaniu ponad 15 milionów samochodów.

 

tekst i foto: materiały prasowe Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *