ŠKODA Rapid z nagrodą Red Dot!

37 ekspertów z jury konkursu „Red Dot Design Award” przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono za doskonałe proporcje, jasne i czysto wymodelowane powierzchnie oraz ostre linie nadwozia. Poza wyglądem, model ŠKODY zachwyca także funkcjonalnością wnętrza, bogatym wyposażeniem, doskonałą ceną i aż 550- litrowym bagażnikiem.

ŠKODA Rapid jest już szóstym nagrodzonym modelem marki w historii tego plebiscytu.

„Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Włożyliśmy mnóstwo pracy i zaangażowania w stworzenie nowego języka stylistycznego marki. ŠKODA Rapid jest pierwszym seryjnym modelem, który wpasowuje się w nowo przyjęte wzornictwo” – mówi Jozef Kabaň, szef działu designu ŠKODY.

Podczas konkursu wyróżniono także nowy model Octavia. Samochód doceniono za innowacyjność i projekt „Przemyślanych rozwiązań”, które ułatwiają korzystanie z auta na co dzień.

„Red Dot” jest jedną z najważniejszych nagród wzorniczych na świecie, a jej początki sięgają 1955 roku. Jury przyznaje to wyróżnienie corocznie na podstawie różnych kryteriów m.in. innowacyjności, funkcjonalności, trwałości czy oddziaływania na środowisko naturalne.

W tym roku do konkursu zgłosiło się aż 1 865 projektantów i architektów, prezentując łącznie 4 662 produkty – to najwięcej w historii tego plebiscytu. Jury oceniło projekty w 19 kategoriach. Ceremonia przyznania nagród odbędzie się 1 lipca 2013 roku w Essen. W dniach 2 -28 lipca wszystkie wyróżnione produkty zostaną zaprezentowane na specjalnej wystawie w „Red Dot Design Museum”.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *