ŠKODA Rapid – nowy wymiar ŠKODY

Nowa ŠKODA będzie samochodem wspierającym segment aut kompaktowych, który stanowi blisko 36 procent światowego rynku motoryzacyjnego.   
Producent, przy komponowaniu oferty nowego pojazdu, postawił przede wszystkim na wszechstronność, bezpieczeństwo oraz wydajność jednostek napędowych modelu.
 
„Jest to model, który wyznacza standardy w segmencie kompaktowych sedanów: ŠKODA Rapid jest przestronnym, eleganckim i zarazem niedrogim pojazdem dla całej rodziny, który zachwyca przemyślanymi rozwiązaniami, nowoczesną technologią i ekonomią na wysokim poziomie. W skrócie, jest to właściwy samochód na właściwym miejscu” – tłumaczy prezes ŠKODY, Winfried Vahland.
Rapid jako pierwszy pojazd w gamie ŠKODY zaprojektowany został według nowych standardów stylistycznych producenta. „Jest to samochód, który już na pierwszy rzut oka daje jasne, precyzyjne, świeże i emocjonalne wrażenie” – mówi Eckhard Scholz, członek Zarządu ŠKODA odpowiedzialny za rozwój techniczny.
Udane połączenie perfekcyjnych proporcji oraz ostro zarysowana linia nadwozia sprawiają, że ŠKODA Rapid to bardzo atrakcyjny samochód. Warto także zwrócić uwagę na nowe logo marki, delikatnie wyróżniające się na zaokrąglonej krawędzi maski. Duża pokrywa bagażnika oraz tylne lampy w kształcie litery „C” sprawiają, że model Rapid nie zostanie pomylony z żadnym innym.
 
Mimo niewielkich wymiarów nadwozia (4.48 m długości i 1,7 m szerokości) ŠKODA Rapid to samochód, który zaskakuje przestronnością swojego wnętrza. Ten kompaktowy sedan daje wystarczającą ilość miejsca dla 5 pasażerów oraz ich bagażu, oferując przy tym kompleksowe wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa.
W gamie silników oferowanych do nowej ŠKODY znajdzie się aż 5 jednostek benzynowych oraz 2 wysokoprężne.

ŠKODA Rapid zostanie pokazana po raz pierwszy podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3211

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *