ŠKODA na Salonie Samochodowym w Moskwie

Podczas trwającego od 29 sierpnia do 9 września 2012 roku Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Moskwie, ŠKODA zaprezentuje swoje nowe modele oraz podkreśli znaczenie rynku wschodnioeuropejskiego.

Podczas Salonu Samochodowego w Moskwie ŠKODA zaprezentuje nową odsłonę Yeti – Sochi. Ta specjalna wersja modelu, dostępna w kolorze białym, charakteryzować się będzie odpowiednio dobranym wykończeniem, napędem na 4 koła, mocnym silnikiem 1,8 TSI/112 kW (152 KM) oraz 6-stopniową, dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów. Auto dostępne będzie na rynku w 2013 roku.

Nazwa nowej wersji Yeti nawiązuje do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2014 roku nad Morzem Czarnym. Partnerem tego wydarzenia będzie Volkswagen Group Russia, a uczestniczyć w nim będą wspólnie producent samochodów marki ŠKODA oraz ŠKODA AUTO RUSSIA.

W Moskwie zadebiutuje także ŠKODA Yeti 1.4 TSI/90 kW (122 KM) z 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynią biegów DSG. Połączenie tak dynamicznego silnika z nowoczesną, zautomatyzowaną przekładnią zagwarantuje modelowi więcej przyjemności z jazdy. W Rosji samochód ten dostępny będzie w 2013 roku.

„Rosja jest głównym filarem międzynarodowych planów producenta oraz ma zasadnicze znaczenie dla przyjętej strategii wzrostu 2018” – mówi Winfried Vahland, prezes ŠKODY. „Ten kraj, jako bardzo dobrze rozwijający się region, oferuje ogromny potencjał wzrostu dla naszej marki. Zamierzamy kontynuować dynamiczny rozwój ŠKODY oraz wciąż podnosić sprzedaż samochodów na tym rynku” – dodaje Vahland.

Realizując swoją strategię wzrostu, ŠKODA sprzedała w pierwszych siedmiu miesiącach 2012 roku na rynku rosyjskim więcej samochodów, niż kiedykolwiek w analogicznym okresie czasu. Od stycznia do lipca 2012 roku dostawy dla tego regionu wzrosły o 41,5 proc., osiągając wynik 54 700 szt. Od 2005 do 2011 roku ŠKODA podniosła swoją sprzedaż w Rosji prawie dziesięciokrotnie, od 7 500 do 74 100 szt. rocznie.

Bardzo ważną rolę na rynku rosyjskim będzie odgrywać także ŠKODA Rapid. Produkcja tego modelu na lokalny rynek rozpocznie się w fabryce w Kałudze w 2014 roku.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *