ŠKODA – 15 milionów samochodów!

ŠKODA wyprodukowała już 15 milionów samochodów. Jubileuszowy model, srebrna Octavia III generacji, zjechał właśnie z linii produkcyjnej w Mladá Boleslav. Samochód będzie wykorzystywany jako limuzyna VIP w Centrum Technologicznym ŠKODY w Česanie.

„Cały zespół ŠKODY jest bardzo dumny z tego jubileuszu” – powiedział prezes ŠKODY, Winfried Vahland. „Te 15 milionów wyprodukowanych aut jest symbolem wielkiego rozwoju marki. Budujemy pojazdy od 118 lat, a samochody od roku 1905. To stawia nas wśród marek motoryzacyjnych o najbogatszych tradycjach na świecie” – dodaje Winfried Vahland.

ŠKODA zamierza rozwijać swoje możliwości produkcyjne, by do 2018 roku osiągnąć poziom sprzedaży do 1,5 miliona aut rocznie. W samym 2012 roku marka sprzedała 939 200 swoich samochodów – to najlepsze roczne osiągnięcie w całej historii koncernu. Wprowadzenie modeli Citigo, Rapid i nowej Octavia stanowi dopiero początek ofensywy ŠKODY.

W najbliższych dniach w Czechach i Niemczech zadebiutuje nowa Octavia. W ciągu kilku następnych tygodni auto wjedzie także na kolejne rynki. Jak żaden inny samochód, Octavia to prawdziwy symbol szybkiego sukcesu ŠKODY w ciągu ostatnich dwóch dekad. Od 1996 roku do Klientów dostarczono już około 3,75 miliona egzemplarzy tego modelu.

Aby rozpocząć produkcję nowej generacji modelu Octavia, w głównej fabryce w Mladá Boleslav ŠKODA uruchomiła jeden z najbardziej kompleksowych projektów modernizacji i rozbudowy. Najważniejszą zmianą było zwiększenie przepustowości linii montażowej – z produkcji 800 do 1200 pojazdów na dobę.

Żeby osiągnąć planowany wzrost sprzedaży w następnych latach, ŠKODA rozwija również swoje możliwości na rynkach azjatyckich. W Chinach, od końca 2012 roku model Yeti budowany jest w kooperacji z Shanghai Volkswagen. W tym roku, w Państwie Środka zaprezentowana zostanie chińska wersja ŠKODY Rapid i nowa Octavia.

W Rosji z fabryki GAZ w Niżnym Nowogrodzie kilka tygodni temu zjechały pierwsze modele Yeti. Od połowy 2013 roku będzie tam produkowana nowa Octavia na rynek rosyjski, a od wiosny 2014 roku – ŠKODA Rapid. W Indiach, w zakładzie w Pune, już od 2011 roku produkowane są lokalne modele ŠKODY, wśród nich m.in. kompaktowy sedan Rapid.

 

źródło: Skoda

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *