Kobiety w samochodach elektrycznych

wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Renault Polska przez TNS Polska. Badanie wykazało też, że 88% pań nie przejeżdża dziennie więcej niż 60 km. To oznacza, że dzienny zasięg wprowadzanych we wrześniu br. na rynek modeli samochodów elektrycznych Renault prawie trzykrotnie przekracza ich potrzeby*.

Kobiety, które uważają, że auta elektryczne to nasza przyszłość, gdyż należy ograniczyć emisję spalin (48% w porównaniu do 41% ogółu Polaków), to jednocześnie osoby wyznające wartości proekologiczne. 86% z nich segreguje śmieci, 76% unika używania toreb jednorazowych, a 92% oszczędnie używa wody i energii elektrycznej.

Napęd elektryczny jest sposobem na całkowite wyeliminowanie emisji zanieczyszczeń do powietrza przez samochody i ten fakt doceniają ankietowane osoby obu płci – 65% badanych uznaje zmniejszenie zanieczyszczania środowiska za najważniejszą zaletę samochodów elektrycznych. Wyraźne różnice w zdaniach Polaków i Polek pojawiają się w przypadku innych zalet samochodów elektrycznych – brak zapachu benzyny i spalin ważny jest aż dla 44% kobiet, podczas gdy tak istotne znaczenie ma dla 27% mężczyzn. Natomiast dla większej liczby mężczyzn niż kobiet (35% do 20%) istotne jest to, że pojazdy elektryczne redukują hałas na drogach.

Ponad połowa mężczyzn ma obawy związane z zasięgiem samochodów elektrycznych, przy czym 63% z nich przejeżdża dziennie maksymalnie 60 km. Obawy te dzieli z mężczyznami znacznie mniej, bo tylko 38% kobiet, natomiast aż 27% respondentek obawia się porażenia prądem. Przeprowadzono liczne testy, by upewnić się, że użytkowanie aut elektrycznych jest bezpieczne. Nie ma ryzyka porażenia prądem – zapewnia Zbigniew Kowalski, dyrektor projektu Samochody Elektryczne.

We wrześniu br. Renault wprowadzi na polski rynek pierwsze dwa modele w 100% elektrycznych aut: Renault Fluence Z.E. oraz Renault Kangoo Z.E. Fluence Z.E. to pierwszy pełnowymiarowy, prestiżowy, a jednocześnie rodzinny samochód elektryczny w Polsce. W 2013 r. na nasz rynek wejdzie czterokołowy pojazd elektryczny Renault o nazwie Twizy.

* Zasięg 185 km w cyklu mieszanym NEDC dla modelu Renault Fluence Z.E. oraz 170 km w cyklu mieszanym NEDC dla modelu Renault Kangoo Z.E.

 

źródło: Renault

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *