Kia Picanto i Peter Schreyer

Kia Picanto uznana została za Najlepszy Zakup Roku, a naczelny stylista (CDO) koncernu, Peter Schreyer znalazł się wśród Ludzi Roku.

Kia Picanto została dosłownie obsypana nagrodami od chwili premiery rynkowej w czerwcu bieżącego roku, a Top Gear zręcznie to podsumował: „Nareszcie jest koreańskie supermini, które można mieć, powiedzmy zamiast Fiata 500. Chcecie zrobić dobry interes? To auto kosztuje ponad dwa tysiące funtów mniej niż Pięćsetka i − jak dla nas − to jest po prostu lepszy samochód.”

Peter Schreyer − człowiek firmujący zespół, który modelowi Picanto nadał tak silną osobowość, otrzymał wyróżnienie za swą rolę jako niekwestionowanego lidera designu marki Kia. W uzasadnieniu przyznanej nagrody magazyn Top Gear pisze: „Dobry design to sztuka kreacji produktów, które ludzie chcą kupować. Peter Schreyer kierował tym procesem w Kia, wykazując imponujący talent i hart ducha.”

„Top Gear znany jest na świecie jako najbardziej chyba niezależny magazyn motoryzacyjny, tworzony przez entuzjastów, którzy nie boją się głosić, co myślą, stąd też to wyróżnienie jest tym cenniejsze dla nas wszystkich w Kia.” − stwierdził Peter Schreyer. „Z drugiej strony, jak już mówiłem wcześniej, naprawdę rzadko zdarza się aby nowemu designerowi firma dawała carte blanche. Ta nagroda, jak myślę, to dowód na słuszność tej odważnej decyzji!”, dodał.

 

źródło: Kia Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *