Kia Niro Concept – zapowiedź futurystycznego crossovera

Model Niro zadebiutuje już za kilkanaście dni na salonie samochodowym we Frankfurcie.

Crossover o kosmicznej sylwetce ma zapowiadać nadchodzącego rywala Nissana Juke i być prekursorem nowego segmentu samochodów miejskich.

Koreańczycy nauczeni doświadczeniem zlecili zaprojektowanie samochodu specjalistom z Europy. Jak twierdzi szef projektantów frankfurckiego studia projektowego Kia, Gregory Guillaume, kształt agresywnie wystylizowanego nadwozia Niro uwzględnia gusta i oczekiwania europejskich kierowców. Koncept ukazuje siłę, dynamikę i emocje a niektóre z rozwiązań mają szanse na znalezienie się w opracowywanych właśnie nowych modelach Kii (choć odchylanych do góry drzwi raczej nie należy się w nich spodziewać). Projektanci pozwolili sobie na odrobinę szaleństwa również we wnętrzu. Tradycyjne zegary zastąpił elektroniczny wyświetlacz. Na desce rozdzielczej znalazł się natomiast ogromny ekran dla nawigacji i obsługi multimediów. Oryginalnym patentem są przednie fotele zintegrowane ze środkowym tunelem.


Kia chce wykorzystać Niro do wysondowania reakcji potencjalnych klientów na nowe trendy w projektowaniu kompaktowych crossoverów a opinia o tym aucie ma posłużyć do dalszych prac nad wersją seryjną małego auta miejskiego.

 

źródło: Kia Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *