Kia Motors na Salonie w Paryżu

Centralne miejsce na paryskim stoisku Kia zajmie pokazywany po raz pierwszy w świecie unikalny, kompaktowy samochód koncepcyjny o napędzie elektrycznym – POP. POP jest dziełem europejskiego teamu designerów Kia pod wodzą naczelnego projektanta Kia (CDO) Petera Schreyera oraz głównego projektanta europejskiego, Gregory’ego Guillaume.

„Tak oryginalna koncepcja samochodu POP mogła narodzić się tylko u nas” ? mówi Gregory Guillaume – „Możliwość startu od czystej kartki papieru projektanci mają bardzo rzadko i jest czymś wspaniałym móc działać z tak wielką swobodą.”

Obok koncepcyjnego POPa, koncern Kia wystawi kilka niezwykłych modeli produkcyjnych, które demonstrują zaangażowanie firmy w rozwój i urzeczywistnienie własnego języka designu. Najważniejszym z nich będzie nowy samochód segmentu D pod nazwą Kia Optima, którego europejska premiera nastąpi w Paryżu ? przed rozpoczęciem pilotowej sprzedaży na wybranych rynkach Starego Kontynentu jeszcze w bieżącym roku. Dostawy do krajów Europy Zachodniej planowane są na drugą połowę roku 2011.

Wcielając się w ducha – jak mówi Peter Schreyer – „nieskrępowanej, atletycznej i wizualnej, sportowej energii” wyrażanej stylizacją nadwozia i porywającą dynamiką jazdy, Kia Optima ma wszelkie szanse, aby znacząco zwiększyć udział marki Kia w segmencie D, a więc samochodów klasy średniej.
Ten elegancki sedan jest dłuższy, niższy i szerszy niż poprzednie propozycje Kia w tym segmencie, dysponuje ponadto wyraźnie wydłużonym rozstawem osi. Europejska oferta obejmować będzie bogate wyposażenie typu high-tech oraz  nowy, 136-konny silnik wysokoprężny VGT o pojemności 1,7 litra z rodziny ‘U2’ albo zaawansowany technicznie 170-konny* silnik benzynowy serii ‘Nu’ o pojemności 2,0 litrów, wyposażony w system zmiennych faz rozrządu CVVL.  

Drugim fascynującym stylistycznie modelem produkcyjnym Kia na salonie paryskim będzie nowy SUV Sportage, który od czasu swej premiery rynkowej w bieżącym roku ? zdołał już zdobyć uznanie zarówno klientów jak i mediów. Nowy Sportage będzie już wkrótce dostępny z dwoma nowymi, paliwooszczędnymi silnikami o mniejszej pojemności skokowej, które przeznaczone będą do współpracy z napędem 2WD oraz sześciostopniową skrzynią przekładniową.

Świadectwem nieustającego zaangażowania firmy Kia w ograniczenie oddziaływania pojazdów mechanicznych na środowisko naturalne jest ekspozycja samochodów „zielonych”. Trzy zorientowane na ekologię, niskoemisyjne konstrukcje – Kia cee’d i Venga oraz innowacyjny koncepcyjny Kia Sportage typu „mild hybrid” odznaczają się średnią emisją CO2 zaledwie 108 g/km i wystawione zostaną w ‘zielonej’ strefie stoiska Kia Motors.

Konferencja prasowa połączona z oficjalną prezentacją koncepcyjnego pojazdu elektrycznego POP przez CDO Kia Petera Schreyera odbędzie się na stoisku Kia w czwartek, 30 września o godzinie 16:30.

 

źródło: Kia Motors

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *