Juke-R – szczyty technologii zdobyte

Zwycięstwo zostało oficjalnie ogłoszone podczas uroczystej GALI PLAYBOYA w dniu 20 czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie. Tegoroczna Gala była wyjątkowa i huczna, gdyż magazyn PLAYBOY obchodził swoje 20 urodziny.

Nagrodę w imieniu Firmy Nissan odebrał Paweł BIELECKI, Dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe, a dziękując za przyznane wyróżnienie, powiedział m.in: „”JUKE-R to tylko 2 egzemplarze wyprodukowane na świecie w ciągu 22 tygodni. To samochód wyjątkowy, z wyglądem crossovera, a sercem GT-Ra. To prawie 500 koni mechanicznych i 3.7 sekund do setki. Innowacyjność, osiągi i moc w jednym.”

W uzasadnieniu jury, które przyznało temu przełomowemu crossoverowi oryginalny tytuł NA SZCZYTACH TECHNOLOGII 2012 czytamy: „Co to znaczy znależć się na szczytach technologii? Odpowiedź jest jedna. Zbudować samochód przełomowy, a jednocześnie błyszczący na tle konkurentów. Nasze jury zachwyciła ekstrawagancja projektantów Nissana, którzy w małe nadwozie wbudowali silnik potężnego super sportowego GT-Ra. Takie pomysły wymagają nie tylko odpowiedniego zaplecza technicznego, ale przede wszystkim śmiałych i nieszablonowo myślących inżynierów”.

JUKE -R jako przełomowa wersja sportowa popularnego modelu JUKE, zostanie wyprodukowany i przeznaczony do sprzedaży na świecie w bardzo limitowanej ilości tylko 23 sztuk. Zdobywając nagrodę PLAYBOYA, znalazł się wraz z modelami QASHQAI (kategoria Znak Czasów, rok 2007), NAVARA (kategoria Auto dla Twardziela, rok 2006), GT-R (Auto dla Twardziela, rok 2008) oraz JUKE (Auto z Seksem, rok 2011) w zaszczytnym gronie laureatów tego plebiscytu.

 

źródło: Nissan

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *