Jeep w Tignes

Marka Jeep powraca do Tinges jako Premium Partner drugiej europejskiej  edycji zimowych igrzysk sportów ekstremalnych − Winter X-Games. Ta największa światowa impreza typu „action sports” rozgrywana jest of 16 do 18 marca 2011 w słynnej stacji narciarskiej Tignes we francuskich Alpach.

Uważane już za klasykę w swym rodzaju, igrzyska X-Games stanowią swoisty punkt odniesienia dla wszelkich imprez sportów ekstremalnych. W odróżnieniu od edycji letnich, obejmującej skateboarding, rowery BMX i jazdę na szybkich wrotkach (rollerach) − edycja zimowa koncentruje się na snowboardingu i konkurencjach narciarskich. Od roku 2002 miejscem Winter X-Games jest amerykański kurort Aspen w stanie Kolorado. Pierwsza, zakończona wielkim sukcesem edycja europejska odbyła się w ubiegłym roku, gromadząc w Tignes ponad 70.000 fanów. Tam też odbywa się druga edycja Winter X-Games Europe. W tej wspaniałej, trzydniowej imprezie ekstremalnego narciarskiego i snowboardowego freestyle’u  o zwycięskie trofea walczą najlepsi zawodnicy świata.

Z igrzyskami Winter X-Games niezmiennie kojarzy się marka Jeep, która przez ostatnie dziesięć lat była wyłącznym ‘motoryzacyjnym’ sponsorem tej niezwykłej imprezy. Jest to kolejna okazja by udowodnić, że wolność, przygoda i dawka adrenaliny to istotne składniki markowego DNA − demonstrując jednocześnie bezpieczeństwo napędu 4×4 w warunkach niskiej przyczepności do podłoża.

Przybywając do Tignes zza Atlantyku, Winter X-Games nie tracą swego oficjalnego, samochodowego partnera. Na terenach rozrywkowych i sportowych igrzysk urządzono ekspozycję nowych produktów Jeep’a, a 15 pojazdów tej marki wozić będzie po okolicy zawodników, dziennikarzy i VIPów. Oprócz legendarnego Jeep’a Wranglera i Wranglera Unlimited, który został właśnie zmodernizowany, w Tignes zaprezentuje się także najnowszy Jeep Grand Cherokee i Jeep Compass. W ten sposób zostaje wzmocnione i utrwalone wsparcie, jakiego udziela marka Jeep igrzyskom Winter X-Games po obu stronach oceanu.

 

źródło: Jeep

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *