Jeep Liberty z napędem na przednią oś?

Dla pozostałych klientów może okazać się szansą na pierwszy kontakt z firmą Jeep.

Jeep Liberty (w Polsce znany pod nazwą Cherokee) może się stać pierwszym modelem marki, który zostanie pozbawiony napędu na cztery koła. Crossover trafi na rynek w 2013 r. Produkcją zajmą się zakłady w Toledo (Ohio). W nową linię produkcyjną Chrysler zainwestuje 1,7 mld $.

Brak napędu 4×4 w wersji podstawowej ma się stać źródłem nowych doświadczeń dla nabywców Liberty. Bardziej prawdopodobna  wydaje się jednak argumentacja rynkowa – pojazd z napędem 2WD będzie tańszy, a w rezultacie może przysłużyć się w procesie pozyskiwania nowych klientów, którzy będę chcieli zakupić Jeepa, nie myśląc wcale o jeździe poza asfaltem. Dla bardziej wymagających klientów Jeep pozostawi możliwość zakupu wersji z napędem 4×4 w opcji.

Dziennikarze Car & Drive twierdzą, iż pod maskę trafi m.in. czterocylindrowy silnik 1,8 i przebudowany motor 2,4 l., a także jednostka V6 Pentastar o pojemności 3,6 l. Jeep Liberty z założenia ma być modelem globalnym, eksportowanym na wiele rynków.

 

Mototarget.pl

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *