Jeep i The North Face na Kalymnos Climbing Festival

międzynarodowa impreza wspinaczkowa zorganizowana przez “The North Face®” – amerykańską firmę, lidera w produkcji odzieży typu „outdoor”. Również w tym roku, w imprezie, w której uczestniczą czołowi wspinacze z całego świata swoją obecność zaznaczy marka Jeep® występująca w charakterze sponsora. Otwarty dla sportowców na wszystkich poziomach, prestiżowy festiwal wspinaczki odbędzie się w trzech kategoriach: OPEN, BIG i PROject  maraton, w tym ostatnim swoich sił spróbują jedni z najlepszych zawodowych wspinaczy na świecie. Równolegle do zawodów, podczas czterech dni zostanie zorganizowanych wiele wydarzeń towarzyszących festiwalowi, w tym wspinaczka u boku zawodowych sportowców oraz spotkania z nimi, podczas których podzielą się oni swoimi przygodami, emocjami, sukcesami, ale również najtrudniejszymi momentami w swojej karierze sportowej. Imprezę zakończy tradycyjna grecka kolacja i wielka impreza na świeżym powietrzu.


Oprócz startujących wspinaczy, bohaterem będzie nowa wersja specjalna Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition, wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy z okazji 10. rocznicy prezentacji wyposażenia – Rubicon- najbardziej ekstremalnej wersji samochodu terenowego z gamy Wrangler. Wprowadzona niedawno na rynek europejski, seria specjalna kultowego Wranglera będzie wystawiona w specjalnie przygotowanej strefie Jeep’a na obszarze bazy, którą wyposażył The North Face® w Elena Village w Masouri. Do dyspozycji sportowców i organizatorów, przez cały czas trwania imprezy będzie ponadto flota samochodów Jeep Wrangler i Jeep Wrangler Unlimited.

Nagrodą główną ufundowaną przez markę Jeep będzie Jeep Wrangler 10th Anniversary Award, to trofeum Jeep’a  zostanie wręczone sportowcowi, który ukończy zawody na najtrudniejszej trasie w programie. Nagroda ta nawiązuje do trudnej i czysto terenowej natury, która wyróżnia wersję Rubicon – najlepszą w ekstremalnej jeździe w terenie wersję z gamy Wrangler. Jest to wyróżnienie, które podkreśla jak potrzebna sportowcowi jest doskonała wytrzymałość, zręczność i technika, aby pokonać przeszkody i osiągnąć szczyt; na tej samej zasadzie –  stosowanie doskonałej technologii dopracowanej na przestrzeni 72 lat – pozwala Jeepowi Wrangler Rubicon zmierzyć się z najbardziej wymagającymi trasami terenowymi i najbardziej ekstremalnymi warunkami jazdy.

Sponsorowanie przez The North Face® festiwalu Kalymnos Climbing stanowi kolejny etap projektu, który przewiduje wspólne uczestnictwo Jeep’a i The North Face® w wielu spotkaniach na poziomie krajowym i międzynarodowym. U podstaw obopólnej i trwałej współpracy rozpoczętej dwa lata temu leży wyznawanie tych samych wartości przygody, pasji i wolności – jak również przewodzenia w dziedzinie „outdoor” i technologicznych innowacji. Poza tym, obecność Jeep’a na imprezie w Kalymnos dodatkowo wzmacnia związek ze światem “active and outdoor sports” i potwierdza zdolność dotarcia wszędzie i podjęcia każdego wyzwania, co nieodmiennie wyróżnia wszystkie modele Jeep’a.

Aby zaakcentować na ile zamiłowanie do sportów górskich, chęć odkrywania oraz determinacja pokonywania każdej przeszkody, zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i mentalnej, wynikają z cech właściwych dla DNA marki – Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition  dziesięć dni temu wyruszył z Włoch, żeby przejechać całą Europę i dotrzeć do cudownej greckiej wyspy, raju dla wspinaczy. Na jego pokładzie znalazła się wyjątkowa ekipa – nowo powstały zespół składający się z alpinistów o międzynarodowej sławie, takich jak:  Jacopo Larcher i Siebe Vanhee; dyrektor techniczny festiwalu w Kalymnos – Paolo Cattaneo; reżyser i scenarzysta – Alberto Orlandi; wydawca strony i pasjonatka wspinaczki – Manuela Ravasio oraz reporter Gros Grossetti.

11 października, po dotarciu na wyspę, cały zespół spotka się z fanką Jeepa i miłośniczką amatorskiej wspinaczki Rossellą Losito, i  wraz z alpinistami: Jacopo Larcher i Siebe Vanhee – Rossella będzie testowała swoje możliwości w jeździe terenowej na odcinku mieszanym i we wspinaczce na wymagających odcinkach tras.

Na portalu jeep-people.com oraz na kanałach społecznościowych Jeep’a można będzie poznać szczegóły oraz emocje towarzyszące przygodzie „on the road” i przeprawie przez Morze Śródziemne na pokładzie Wranglera Rubicon 10th Anniversary Edition, jak również wyniki osiągnięte przez Rossellę Losito. Na stronie tej dostępne będą wszystkie aktualne informacje z imprezy i zawodów, w tym testy, zdjęcia oraz filmiki. Program imprezy jest następujący: czwartek, 10 października od godz. 12.00 do 15.00 (PROject Competition live);  piątek, 11 października od godz. 21.00 do 22.00 (StoryTeller night z udziałem najważniejszych sportowców  z zespołu The North Face® Team: Hansjoerg Auer, Iker i Eneko Pou); sobota, 12 października  od  godz. 9.00 do 14.00 (Finals PROject Competition).

Wprowadzona na rynek włoski we wrześniu, nowa seria specjalna wyprodukowana w ograniczonej liczbie egzemplarzy – Jeep Wrangler Rubicon 10th Anniversary Edition dostępna jest w wersji dwudrzwiowej Wrangler lub czterodrzwiowej Wrangler Unlimited z silnikiem 2,8 litra turbodiesel oraz automatyczną, pięciostopniową skrzynią biegów. Nadwozie nowego modelu z limitowanej edycji charakteryzuje się wyjątkową stylistyką, która nadaje samochodowi ekskluzywnego charakteru, dzięki nowej masce z podwójnym wlotem powietrza, osłonom przeciwuderzeniowym bocznym Mopar® oraz aluminiowym felgom 17” lakierowanym w kolorze satynowej czarni z  błyszczącą powierzchnią, oraz czerwonemu logo Jeep Wrangler umieszczonemu na krawędzi zewnętrznej. Wnętrze charakteryzuje się ekskluzywnymi fotelami z czerwonej skóry z napisem “Rubicon 10th Anniversary” wyhaftowanym na oparciach foteli przednich. Kierownica pokryta  skórą i konsola środkowa ozdobione są czerwonymi przeszyciami.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *