Jeep Compass Black Edition

Efektem nadspodziewanie pozytywnej reakcji publiczności na zaprezentowany w Genewie 2012 samochód koncepcyjny jest poszerzenie europejskiej oferty marki Jeep o limitowaną serię Jeep Compass Black Edition. Sportowe zacięcie nowego modelu edycji specjalnej, napędzanego ekonomicznym 2,2-litrowym turbodieslem o mocy 163 KM i momencie 320 Nm, potęguje czarny, fortepianowy lakier listew progowych oraz 18-calowych obręczy kół z polerowanego aluminium. Typową dla marki Jeep sprawność off-roadową zapewnia aktywny, system napęd 4WD Freedom Drive I®, a komfortu, informacji i rozrywki na pokładzie dostarcza system multimedialny UConnect® i hands-free Bluetooth UConnect Phone oraz 9-głośnikowy system nagłośnienia Boston Acoustics. Jeep Compass Black Edition dostępny będzie w europejskiej sieci sprzedaży Jeepa pod koniec sierpnia bieżącego roku.  


Podziwiany z wyjątkowym zainteresowaniem na tegorocznym Salonie Samochodowym w Genewie, Jeep Compass Black Edition wchodzi oficjalnie do europejskiej gamy modelowej Jeepa. Nowy model edycji limitowanej poszczycić się może zacięciem sportowym w unikalnym stylu „Black”, dzięki czemu ten miejski kompaktowy SUV zyskał na wyrazistości wyglądu i charakterze. Liczne akcenty stylizacyjne oraz elementy funkcjonalne w „fortepianowej” czerni tworzą pojazd oryginalny, o wyglądzie fabrycznie zindywidualizowanym.    


„Znak firmowy”: siedmioszczelinowa krata chłodnicy – jest w całości czarna łącznie z siatkowym wypełnieniem, podobnie jak oprawa świateł głównych i lamp przeciwmgielnych. „Fortepianowo” czarne są również relingi dachowe i listwy progowe. Agresywności wyglądu dodają unikalnego wzoru, lakierowane w błyszczącej czerni 18-calowe aluminiowe obręcze kół.


Compass Black Edtion w konfiguracji napędu 4WD napędzany jest 2,2-litrowym turbodieslem o mocy 163 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Modelową w tej kategorii pojazdów trakcję „all weather” zapewnia aktywny system napędu 4WD Freedom Drive I® typu ‘full-time’ z blokadą („Lock Mode”). System ten zwiększa pewność oraz  bezpieczeństwo jazdy w trudniejszych warunkach pogodowych i drogowych bez względu na porę roku, w tym także na podłożach mokrych i ośnieżonych o zmniejszonej przyczepności.   


Jeep Compass to kompaktowy flagowiec marki Jeep, który łączy funkcjonalność pojazdu typu SUV z dynamiką jazdy, pewnością prowadzenia i oszczędnym zużyciem paliwa.  W ramach zasadniczej modernizacji z 2011 roku dokonano restylizacji nadwozia i podwyższono  jakość wystroju wnętrza, nastąpił także wzrost komfortu jazdy i precyzji prowadzenia. Pojawił się nowy turbodiesel o pojemności 2,2 litra, a obok wersji z renomowanym napędem 4WD Freedom Drive I®, sprawdzającym się równie dobrze w warunkach off-road, jak i jazdy autostradowej dostępna jest nieco uproszczona wersja z napędem na koła przednie 2WD.


Jeep Compass dostępny jest w dwóch poziomach wyposażenia: Sport i Limited, napędzanych 2,2-litrowym silnikiem Diesla w konfiguracji 4WD. Z napędem 2WD dostępny jest 2,0-litrowy silniki benzynowy.

 

źródło: Fiat

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *