Jakie opony zimowe do samochodów segmentu premium?

Poszukując opon mają oni na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy i zapewnienie stałych parametrów w zimowych warunkach. Te dwa parametry są wyróżnikami produktów segmentu premium. Opony z najwyższej półki charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, począwszy od geometrii bieżnika przez użyte materiały do produkcji, po skład mieszanki co przekłada się na jakość gotowej opony. W modelach dedykowanych do najlepszych samochodów , pojawiają się rozwiązania, które zapewniają ich wydajność w najtrudniejszych warunkach drogowych. Cechują się one wysoką sprawnością nawet w najgorszych warunkach atmosferycznych, które możemy napotkać na drogach w okresie zimowym. Na rynku znajdziemy kilku topowych producentów oferujących opony z segmentu premium, jednym z nich jest pochodząca z Włoch marka Pirelli, która w 2022 roku będzie obchodzić 150 rocznicę założenia. Jeżeli bezpieczeństwo jazdy w trudnych warunkach jest dla Ciebie ważne, dokonaj najlepszego wyboru i postaw na rekomendowane opony.

Czym charakteryzują się opony zimowe segmentu premium?

Opony samochodowe segmentu premium to zaawansowane rozwiązania, które w połączeniu z samochodami o wysokich osiągach, zapewniają pasażerom bezpieczeństwo, a kierowcy komfort i pewność prowadzenia na każdej nawierzchni. Opony tej klasy charakteryzują się najlepszymi właściwościami jezdnymi i wysoką jakością mieszanki. Sama budowa i materiały z jakich są wykonane, zarezerwowane dla produktów najwyższej klasy. Mieszanka z jakiej wyprodukowane są opony premium, to przeskok technologiczny zapewniający wysokie parametry jezdne, które wpływają na lepszą przyczepność na drodze oraz krótszą drogę hamowania. Opony z tego segmentu to przede wszystkim ponadprzeciętna trwałość oraz wytrzymałość na wysokie prędkości. Marki premium takie jak Pirelli wykorzystują rozwiązania stosowane w oponach rajdowych oraz wyścigowych aby zagwarantować odpowiednie parametry jazdy także w oponach drogowych. Opony takie są bardzo dobrym wyborem dla posiadaczy marek aut premium jak BMW, Mercedes, Audi, Volvo, Land Rover, Jaguar czy Alfa Romeo. Posiadacze tych aut powinni ze względu na wysoką moc pojazdów, szczególnie rozważyć zakup opon zimowych, które będą odporne na większe przeciążenia generowane przez pojazd i zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa w zmiennych warunkach atmosferycznych. Oponą tej klasy jest Pirelli WINTER SOTTOZERO 3, której wyróżnikami są:

– Gęstsza siatka lameli zwiększa przyczepność na ośnieżonych drogach.

– Technologia lameli 3D ułatwia prowadzenie na suchej nawierzchni.

– Kierunkowy wzór bieżnika o kształcie podwójnych grotów strzał, zapewnia dobrą trakcję na śniegu i lodzie.

– Technologia lamelek 3D poprawia prowadzenie na suchej nawierzchni i przyczynia się do skrócenia drogi hamowania.

– Szerokie rowki obwodowe zapewniają doskonałe prowadzenie i skuteczne hamowanie na mokrych nawierzchniach.

– Zastosowanie nowej, funkcyjnej mieszanki gumowej, umożliwiło osiągnięcie doskonałej przyczepności w zmiennych zimowych warunkach pogodowych.

Dla kogo opony zimowe segmentu premium?

Jak wspomniano powyżej opony segmentu premium są dedykowane, a często homologowane do samochodów klasy średniej i wyższej, charakteryzujących się dużą mocą. Korzystają z nich głównie kierowcy, którzy w ciągu roku pokonują znaczne dystanse i mają wysokie wymagania wobec ogumienia. Opony tego typu są świetnym wyborem dla osób, które poszukują opon zimowych do swojego SUVa czy sportowego sedana.  Zaleca się ich stosowanie w autach wyższej klasy popularnych producentów samochodów, takich jak: Alfa Romeo, Mercedes-benz, Audi, BMW, Land Rover, Volvo, Jaguar, Aston Martin czy Porsche. Dlatego, jeśli poszukujesz zimówek do samochodu z mocnym silnikiem, polecamy zapoznać się z ofertą opon marki Pirelli.

Które z dostępnych na rynku opon zimowych segmentu premium warto wziąć pod uwagę?

Szukając modeli opon z segmentu premium, powinniśmy również sprawdzić ich pochodzenie i zakupić je u sprawdzonego sprzedawcy, na przykład w oficjalnej sieci dystrybucji produktów Pirelli, sieć serwisów Driver lub w sklepie online oponydriver.pl. Ze względu na nadchodzącą zimę, chcemy przybliżyć Państwu opony zimowe Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 w rozmiarach 16” – 19”, które świetnie sprawdzają się w warunkach zimowych w autach o wyższych mocach o różnym przełożeniu napędu, od przedniego napędu aż po 4×4.

W swojej ofercie producent opon marki Pirelli posiada między innymi:

Opony zimowe Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 średnica 16

Opony zimowe Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 średnica 17

Opony zimowe Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 średnica 18

Opony zimowe Pirelli WINTER SOTTOZERO 3 średnica 19

Opony marki Pirelli WINTER SOTTOZERO™ 3 to zimowa opona przeznaczona do najlepszych samochodów premium na rynku. Jej wygląd jak i jakość spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających kierowców.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *