Jakie cechy powinny spełniać buty na motocykl na lato? Te rozwiązania są kluczowe!

Jakie cechy powinny spełniać buty na motocykl na lato? Te rozwiązania są kluczowe!

Co warto wiedzieć o butach motocyklowych na lato?

Nie ulega wątpliwości, że bezpieczeństwo podczas jazdy powinno zawsze być priorytetem kierowcy. Podczas sezonu letniego, wybór odpowiednich butów na motocykl staje się jeszcze bardziej istotny. Oprócz zapewniania ochrony kończyn dolnych i komfortu podczas jazdy powinny cechować się ponadprzeciętnąwentylacją stopy. 

Gorące dni mogą sprawić, że jazda w zabudowanym obuwiu stanie się nie tylko niewygodna, ale także niebezpieczna. Właśnie dlatego warto wybierać modele wyposażone w wentylacyjne panele, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza, utrzymując stopy w chłodzie. Niezwykle ważna jest także struktura i materiał podszewki. Powinna ona być miękka i oddychająca.

Jakie buty na motocykl Adventure?

Motocykle Adventure są szczególnie popularne do zastosowań letnich. Pozwalają na jazdę zarówno turystyczną, jak i lekko terenową. Dobierając do nich buty, warto przemyśleć swoje potrzeby. Sprzęt przeznaczony na krótkie wypady powinien mieć inną charakterystykę niż ten używany podczas dalekich podróży. W pierwszym przypadku zalecane są specjalne krótkie buty motocyklowe, z kolei przy dłuższej jeździe warto zwrócić uwagę na segment modeli turystycznych.

Krótkie buty motocyklowe na lato

Krótkie buty motocyklowe to stylowe i funkcjonalne rozwiązanie dla miłośników dwóch kółek, zwłaszcza podczas letnich podróży. Są świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą zmieniać obuwia za każdym razem, gdy schodzą z motocykla. Charakteryzują się specyficznymi właściwościami, do których należą: 

  • niska cholewkasięga ona zazwyczaj do kostki lub nieco wyżej, co zapewnia swobodę ruchu i wygodę,

  • efektywna wentylacjawspomniane wcześniej perforowane panele boczne, otwory wentylacyjne czy użyte materiały utrzymują stopy w chłodzie nawet podczas upalnych dni,

  • ochrona kostkimimo swojej budowy krótkie buty motocyklowe zapewniają solidne zabezpieczenie kostki, za co odpowiadają między innymi wstawki wykonane z TPU, wyściółki typu Air Tech czy ergonomiczny design,

  • lekkość i mobilność obuwie tego typu jest z reguły lekkie, co przekłada się na większą swobodę ruchu nie tylko podczas jazdy, ale także spaceru po mieście czy odpoczynku w trakcie podróży,

  • stylowy design większość modeli prezentuje się modnie i dobrze współgra z kombinezonami sportowymi, co pozwala podkreślać swój indywidualny styl, jednocześnie zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa.

Odwiedź Dobre Sklepy Motocyklowe i sprawdź inspiracje na krótkie buty motocyklowe.

Turystyczne buty motocyklowe na lato

Zastanawiasz się, jakie buty motocyklowe Adventure będą odpowiednie na dłuższe, letnie trasy? Przede wszystkim te, które są komfortowe i dobrze wentylowane. Nie można także zapomnieć o ich specyfikacji ochronnej. Większość z dostępnych modeli na rynku charakteryzuje się uniwersalną konstrukcją i klasycznym wyglądem. Dokonując wyboru, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego są wykonane oraz dodatkowe funkcjonalności, w tym:

  • membrany zapewniające wodoodporność przy jednoczesnej oddychalności materiału,

  • ochraniacze na kostki,

  • obecność otworów wentylacyjnych.Jakie cechy powinny spełniać buty na motocykl na lato? Te rozwiązania są kluczowe!

Buty Alpinestars Lady Stella Smx-1 R V2 Vented Black


Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3210

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *