Jak zaoszczędzić wykupując OC na samochód?

Niekiedy jego ceny potrafią przyprawić o zawrót głowy – dotyczy to na przykład świeżych kierowców. Na szczęście istnieje kilka sposobów na oszczędność, dzięki którym ubezpieczenie samochodu można nabyć taniej. Jak to zrobić? Podpowiadamy w poniższym artykule.

 

 

 

 

 

Zamiast szukać ofert na własną rękę, skorzystaj z porównywarki ubezpieczeń

Nabywając samochód nie można zapomnieć o wykupieniu ubezpieczenia OC, które w naszym kraju jest obowiązkowe. Zgodnie z obowiązującym prawem, za brak tej polisy kierowcy grozić może wysoka grzywna, zaś wysokość kwoty zależna jest od okresu, przez który właściciel auta jej nie posiadał. Przeglądając samodzielnie różne oferty ubezpieczeń łatwo się pogubić – na rynku istnieje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które zachęcają klientów do skorzystania konkretnie z ich oferty. Jak zatem nabyć najtańsze ubezpieczenie? W tym przypadku pomocna może okazać się porównywarka ubezpieczeń. Najczęściej wystarczy wypełnić krótki formularz, podając w nim podstawowe informacje dotyczące ubezpieczanego samochodu i kierowcy, aby po chwili otrzymać zestawienie najkorzystniejszych ofert ubezpieczycieli. Dzięki temu narzędziu można bez problemu znaleźć atrakcyjną polisę z dowolnego miejsca na ziemi, nie tracąc przy tym zbędnego czasu na samodzielne poszukiwania.

Kup ubezpieczenie i otrzymaj z Mubi zwrot 150 zł

Kolejnym sposobem na oszczędność podczas zakupu ubezpieczenia jest skorzystanie z cashbacku. Jest to nic innego jak zwrot pewnej części środków, którymi opłaciło się daną transakcję. Obecnie oferty gwarantujące cashback cieszą się dużą popularnością, dlatego też oprócz sklepów praktykę tą zaczęły stosować również między innymi banki czy portale usługowe. Jak otrzymać od mubi zwrot 150 zł kupując OC na samochód? Cały proces jest bardzo prosty: w pierwszej kolejności należy porównać na Mubi oferty różnych ubezpieczycieli, a następnie w ciągu maksymalnie 12 miesięcy wykupić wybraną przez siebie polisę. W ten sposób środki finansowe w wysokości 150 zł trafią na Twoje konto, pozwalając Ci tym samym zaoszczędzić sumkę w sam raz na przyjemności dla siebie lub Twojego auta.

Przed zakupem sprawdzaj aktualne promocje, zniżki i rabaty

Mając w najbliższych planach zakup OC warto również śledzić aktualne promocje. Chociaż do tej pory częściej kojarzyły się one z innego rodzaju działalnościami, aktualnie bardzo często różne instytucje kuszą klientów naprawdę atrakcyjnymi rabatami. Podobnie działają nie tylko banki, ale i towarzystwa ubezpieczeniowe, oferując swoim potencjalnym klientom na przykład spore zniżki przy zakupie pakietu ubezpieczeń OC/AC lub promocyjną cenę polisy tylko dla świeżych (bądź przeciwnie, tych wieloletnich) kierowców. Tego rodzaju promocje można często śledzić w jednym miejscu, na przykład na stronie wskoczpokase.pl, gdzie aktualnie skorzystać można między innymi z kodu rabatowego Mubi. Wykorzystując przed zakupem OC porównywarkę ubezpieczeń oraz rabaty obejmujące zniżki czy cashback na konto bankowe istnieje duża szansa, że zaoszczędzisz naprawdę wiele – zarówno czasu, jak i pieniędzy w swoim portfelu.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3285

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *