Infiniti Red Bull Racing w F1 od sezonu 2013

Infiniti, japońska marka samochodów klasy premium i Red Bull Racing, trzykrotny mistrz świata konstruktorów F1, ogłosiły kompleksowy program przedłużenia ich współpracy zapoczątkowanej w marcu 2011 roku. Jako główny partner techniczny, Infiniti zostaje sponsorem tytularnym, w związku z czym, w sezonie 2013 nazwa mistrzowskiego zespołu będzie brzmiała Infiniti Red Bull Racing.

Johan de Nysschen, Prezes Infiniti, powiedział: „Pierwsze 24 miesiące współpracy były bardzo korzystne dla obu stron, ale nasz nowy, głębszy związek przyniesie tych wzajemnych korzyści jeszcze więcej. Miano partnera tytularnego Infiniti Red Bull Racing pomoże nam zwiększyć identyfikację naszej marki, produktów i technologii na świecie.”

Szef zespołu Red Bull Racing Christian Horner potwierdził, że Red Bull Racing i Infiniti, od początku ich związku w marcu 2011 roku, pracują nad wieloma inicjatywami. „W tym czasie, Infiniti wykazało się wysokim zaawansowaniem technologicznym, a możliwości konstrukcyjne Nissan Motor Company wywarły na mnie bardzo duże wrażenie Także marketingowo Infiniti bardzo dobrze wykorzystało zaangażowanie w Red Bull Racing i Formułę 1 − zwiększając swoją rozpoznawalność. Te dwa elementy sprawiają, że Infiniti to idealny partner tytularny i techniczny dla Red Bull Racing ” – przyznał Christian Horner.

Nowa umowa partnerska, która będzie obowiązywać do końca 2016 roku zakłada realizację szeregu nowych inicjatyw technologicznych. Dlatego Adrian Newey, dyrektor techniczny Red Bull Racing z zadowoleniem przyjął jej długofalowy charakter. „Formuła 1 jest wielkim projektem, pełnym inżynieryjskich wyzwań na co dzień, a współpraca z tak technicznie wyróżniającym się i tak zaangażowanym partnerem jak Infiniti, daje nam doskonałą platformą do wspólnej pracy nad zaawansowanymi projektami konstrukcyjno-technicznymi, takimi jak choćby układy odzyskiwania energii, które po testach w bolidzie F1, mogą być wprowadzane do seryjnych samochodów” − powiedział Adrian Newey, dyrektor techniczny Red Bull Racing.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *