Infiniti Q50 Eau Rouge obwieszcza swoje przybycie

sportowych sedanów klasy high-performance, prezentując potężny silnik konceptu Q50 Eau Rouge. Na stoisku marki zaprezentowano dziś serce Eau Rouge – podwójny, turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3,8 litra.

Samochód koncepcyjny klasy high-performance czyli właśnie Q50 Eau Rouge zbudowano w oparciu o wielokrotnie nagradzany sportowy sedan Q50 tej luksusowej marki. Koncept zaprezentowano pierwszy raz podczas Salonu Samochodowego NAIAS w Detroit w styczniu jako inspirowany Formułą 1, w którym jeszcze bardziej ulepszono parametry aerodynamiczne i zastosowano więcej elementów z włókna węglowego. Teraz Q50 Eau Rouge przemawia do miłośników motoryzacji swoim potężnym silnikiem o mocy 560 KM i momencie obrotowym rzędu 600 Nm.

– Ponieważ Q50 Eau Rouge spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem na niedawnym Salonie Samochodowym NAIAS w Detroit, zdecydowaliśmy się jeszcze bardziej zaostrzyć apetyt fanów samochodów sportowych, opracowując właśnie to potężne serce naszej czerwonokrwistej bestii – powiedział Johan de Nysschen, prezes Infiniti Motor Company Limited.

– Samochód o tak charakterystycznej stylistyce wymaga wszystkiego co najlepsze, jeśli chodzi o jednostkę napędową – dodał Johan de Nysschen. –Dlatego więc wyposażyliśmy go w podwójnie turbodoładowany silnik V6 oraz siedmiobiegową przekładnię. Ta konfiguracja stanowi tylko przykład tego, jak może wyglądać i brzmieć jednostka napędowa Q50 Eau Rouge.

24-zaworowy, podwójnie turbodoładowany silnik benzynowy V6 o pojemności 3799  cm3 połączono z systemem napędu na cztery koła z rozdziałem momentu obrotowego na oś przednią i tylną w proporcjach 50/50. Szacunkowy czas, w jakim Q50 Eau Rouge rozpędza do prędkości 100 km/h, to mniej niż cztery sekundy, zaś prędkość maksymalna modelu wynosi aż 290 km/h. Wartości te pewnie plasują Q50 Eau Rouge w pierwszej lidze supersportowych sedanów.

Produkcja tego najpotężniejszego i najbardziej ekscytującego modelu benzynowego marki Infiniti nie została jeszcze potwierdzona, ale prezentacja najnowszej odsłony Q50 Eau Rouge w Genewie z pewnością zdradza plany firmy – stworzenia atrakcyjnych samochodów sportowych dla segmentu premium.

Sportowy sedan Q50 w wersji z turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 2,0 litra. W Genewie zaprezentowano także poszerzającą linię Q50, nową wersję silnikową tego modelu. Nowa jednostka napędowa to 4-cylindrowy, potężny, a przy tym ekonomiczny silnik turbodoładowany o pojemności 1991 cm3, mocy 211 KM i momencie obrotowym 320 Nm. Wersja ta, z siedmiobiegową przekładnią automatyczną i napędem na tylne koła, wchodzi do sprzedaży w Chinach już na wiosnę, zaś w Europie będzie dostępna od jesieni, żeby do końca roku trafić stopniowo także na inne rynki lokalne Infiniti na całym świecie.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3234

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *