Infiniti Q30 Premium Active Compact

•    Odważny, wyrazisty design połączony z przyjemnością prowadzenia
•    Przekraczający granice segmentu, wierny konceptowi z 2013 roku
•    Światowa premiera prasowa 15 września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie

Hong Kong – Całkowicie nowy model Infiniti − Q30 Premium Active Compact jest gotowy na swoją światową premierę podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Zachowujący charakterystyczną dla Infiniti linię stylistyczną, nowy Q30 łamie utrwalone w segmencie reguły projektowe i jest ucieleśnieniem samochodu marzeń dla tych, którzy szukają indywidualności w miejskim gąszczu aut. Dopracowana w szczegółach idea stylistyczna sylwetki znajduje swoje odbicie także we wnętrzu samochodu. O zapowiadanych przez producenta − a charakterystycznych dla Infiniti − dynamice jazdy i znakomitym prowadzeniu wspominamy tylko z dziennikarskiego obowiązku.

Q30 Active Compact będzie miał premierę dwa lata po swoim prekursorze − Q30 Concept, który został zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie w 2013 roku. Założenia projektowe przyjęte dla tego ujmującego konceptu zostały w pełni zachowane przy wprowadzaniu, do całkowicie nowego dla Infiniti segmentu aut, kompaktu Q30.

„Design jest fundamentem marki Infiniti, a nowy Q30 Active Compact doskonale to potwierdza” − powiedział Prezes Infiniti Roland Krueger. „Poza unikatową stylistyką, Q30 zapewnia ogromną radość z jazdy i indywidualność, której oczekują od samochodów odrzucający banalność i sztampę klienci. Wraz z wejściem do segmentu aut kompaktowych kontynuujemy ofensywę produktową Infiniti i zapewniamy wymagającym klientom więcej możliwości wyboru.”
Q30 Active Compact jest już po ostatnich testach i modyfikacjach. Będzie wytwarzany w Sunderland w Wielkiej Brytanii, która zostaje czwartym krajem na trzech kontynentach produkującym samochody Infiniti.

Dni prasowe tegorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie odbędą się 15 i 16 września, natomiast dla publiczności salon będzie czynny od 17 do 27 września.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *