Infiniti M35 Hybrid Business Edition

„Bezkompromisowe” podejście Infiniti do luksusu w samochodach sportowych osiąga nowy poziom w specjalnej wersji Infiniti M35h hybrid, zoptimalizowanej dla użytkownika biznesowego.

Nowy Infiniti M35h w wersji Business Edition spełnia wszystkie wymagania użytkownika bez względu na to, czy jeździ nim w celach biznesowych, czy też dla przyjemności. W tygodniu pracy zalety auta to wydajny i objęty ulgami podatkowymi napęd hybrydowy. Podczas weekendu natomiast zapierające dech w piersiach osiągi i charakterystyczna dla Infiniti przyjemność z jazdy sprawiają, że prywatne użytkowanie samochodu jest niezapomnianym przeżyciem.

Liczne atuty modelu na różnych kluczowych płaszczyznach sprawiają, że nowy model serii limitowanej może być odpowiedzią na wszystkie wymagania nabywcy. Przyspieszający od 0 do 100 km/h w jedyne 5,5 sekundy M35h Business Edition został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w 2011 roku jako najszybciej przyspieszający hybrydowy sedan świata. Auto jest atrakcyjne dla kierowcy także ze względu na niskie zużycie paliwa – w cyklu mieszanym spala bowiem jedynie 6,9 l/100 km. Ponadto innowacyjny system hybrydowy pozwala na jazdę w trybie elektrycznym po zatłoczonych ulicach miast z zerowym zużyciem paliwa i zerową emisją CO2. Ale nie kosztem osiągów. Emisja spalin na poziomie 158 g CO2 na 1 km sprawia, że M35h Business Edition mieści się w limicie 160 g/km, umożliwiającym zwolnienie z opłaty za emisję spalin (obowiązującej już w wielu krajach).

Żadna wersja biznesowa nie byłaby kompletna bez najbardziej zaawansowanych elementów bezpieczeństwa, dlatego też M35h Business Edition wyposażony jest w biksenonowe reflektory z systemem doświetlania zakrętów (AFS − Adaptive Front-lighting System), kamerę cofania, czujniki parkowania oraz system monitorujący poziom ciśnienia w oponach (TPMS − Tyre Pressure Monitoring System). Bez względu na to, czy jest to jazda biznesowa, czy dla przyjemności, jest ona komfortowa, a to za sprawą takich elementów jak: podgrzewane i wentylowane przednie fotele, klimatyzacja „Leśne powietrze” (Forest Air®), technologia Bluetooth, sterowana głosem nawigacja HDD z Music Boxem, czy 10-głośnikowy system audio firmy Bose® z technologią kompensacji hałasu AudioPilot2.

M35h Business Edition stworzono z myślą o kierowcach biznesowych, którzy za kierownicą nadal chcą być indywidualistami. Charakterystyczna, sugestywna stylistyka Infiniti wyróżnia kierowcę M35h Business Edition wśród wielu innych samochodów reprezentacyjnych.

Kolejną zaletą jest filozofia „doświadczania posiadania” – zasadzająca się w niezrównanej trosce marki Infiniti o klienta, której hołdują pracownicy nowych, butikowych w stylu, Centrów Infiniti, funkcjonujących teraz w głównych miastach całej Europy.

Prezentację M35h Business Edition wypada zakończyć przedstawieniem ceny. M35h Business Edition z podatkiem akcyzowym i VAT-em kosztuje 255 920 złotych za model z zaawansowaną nawigacją Connectiviti+ w standardzie. Jedyną dostępną opcją jest metalizowany lakier. W zależności od kraju dostępne mogą być również specjalne oferty finansowe z konkurencyjnymi ratami.

– Po raz pierwszy udało nam się stworzyć doskonałe biznesowe Infiniti w klasie sportowych samochodów luksusowych – powiedział Carlos Montenegro, Dyrektor ds. Sprzedaży Korporacyjnej w Infiniti Europe. – M35h Business Edition to kompletna propozycja dla kierowców firmowych. Nigdy wcześniej jazda biznesowa nie była tak ekscytująca, a użytkowanie samochodu do celów prywatnych tak przyjemne.

M35h Business Edition jest oparty na wersji GT modelu M35h, wprowadzonego wcześniej w 2012 r., równocześnie z ogłoszeniem bardzo konkurencyjnej, nowej siatki cenowej hybrydy. W M35h jest zastosowana 3,5-litrowa hybrydowa jednostka napędowa V6, sprzężona z siedmiobiegową przekładnią automatyczną. Silnik ten generuje łączną moc 364 KM przy emisji CO2 na poziomie 159 g/km.

Dzięki silnikowi elektrycznemu o mocy 68 KM, bateriom litowo-jonowych oraz innowacyjnemu systemowi dwóch sprzęgieł, M35h Business Edition może w bezemisyjnym trybie elektrycznym jechać szybciej, dalej i dłużej niż inne hybrydy, co ma szczególne znaczenie na zatłoczonych ulicach. Włączanie i wyłączanie silnika oraz odzyskujący energię system hamowania gwarantują, że samochód wchodzi w tryb eco tak często, jak to tylko możliwe. W maratońskim teście zużycia paliwa samochodu biznesowego, jaki przeprowadzono w 2011 roku w Wielkiej Brytanii, M35h przejechał prawie połowę całego dystansu wyłącznie w trybie elektrycznym i poprawił katalogowe dane zużycia paliwa o 7%.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3209

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *