Infiniti M30d

  • Potężny moment obrotowy wynoszący 550 Nm i emisja CO2 poniżej 200 g/km
  • Dynamiczny silnik V6 o mocy 238 KM, pozwalający przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy
  • Napęd na tylne koła, doskonałe wyważenie, wersja S z systemem czterech kół skrętnych (4WAS – 4-Wheel Active Steer) 
  • Kabina wyznaczająca nowe standardy przytulności i przestronności Wersje Premium standardowo wyposażone w najszerszy ze stosowanych dotychczas w samochodach Infiniti wachlarz inteligentnych systemów bezpieczeństwa Salony w Katowicach i Warszawie już zaczynają przyjmowanie zamówień


Infiniti potwierdziło dziś ceny i specyfikacje modelu M30d – najnowszego, najbardziej wyrazistego sedana klasy high performance z silnikiem diesla w Europie.

M30d jest wyposażony w opracowany specjalnie na rynek europejski pierwszy dieslowski silnik Infiniti – trzylitrową jednostkę z wtryskiem piezo-elektrycznym, o potężnym momencie obrotowym, wynoszącym 550 Nm i emisji CO2 – 199 g/km. Model dostępny jest w pięciu wersjach wyposażenia – od wersji „której niczego nie brakuje”, po wersję „all inclusive”. Jego ceny rozpoczynają się od 231 900 złotych. Salony w Katowicach i Warszawie już zaczynają przyjmowanie zamówień, już też można oglądać i konfigurować samochód online na www.infiniti.eu .

M30d o mocy 238 KM (175 kW), rozwijający prędkość 250 km/h ma wszystko to, czego wymagają nabywcy sedanów klasy performance, a ponadto oferuje unikalną stylistykę oraz wysoce nowatorskie rozwiązania technologiczne, z jakich znany jest już Infiniti M37. Znajdziemy wśród nich m.in. pierwszy w świecie system eliminacji martwego pola  (BSI – Blind Spot InterventionTM).

M30d pełne jest atrybutów właściwych Infiniti. Jak inne modele jest elitarne i objęte filozofią Doświadczania Pełni Posiadania Infiniti, zapewniającą klientom obsługę najwyższej jakości.

M30d to nie tylko samochód najbardziej europejski w historii marki Infiniti. Jest to także najbardziej dynamiczny sedan pod względem stylistycznym, i także, a raczej przede wszystkim, w prowadzeniu. Umiejscowienie silnika na platformie „front-midships” oraz napęd na tylne koła gwarantują jego doskonałą stabilność na drodze. Opływowe kształty nadają mocarnego wyglądu oraz zdradzają stylistyczną inspirację jaką był dla M samochód koncepcyjny Essence – supercoupé, w którym pięknie uchwycono linie morskiej fali i kształty „rzeźbionych” wiatrem wydm.

Pieczołowitość z jaką Infiniti dobiera najlepsze naturalne materiały jest w kabinie M30d szczególnie widoczna, a raczej wyczuwalna, gdyż objawia się przede wszystkim miłą miękkością tapicerki z delikatnej skóry typu semi anilina. Oko cieszą też ręcznie polerowane, drewniane listwy wykończeniowe, powlekane proszkowanym srebrem. Zalety dużego i dobrze rozplanowanego wnętrza sedana uzupełnia 450-litrowy bagażnik.

M30d jest także najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem Infiniti, z dostępnym opcjonalnie kompletnym zestawem inteligentnych systemów wspierających kierowcę oraz przeciwdziałających wypadkom, określanych wspólnym terminem – „Dynamiczna Tarcza Bezpieczeństwa”. Spośród nowych, tchnących luksusem elementów należy wymienić, dostępne jako opcje, system aktywnej redukcji hałasu i nowatorską klimatyzację „Leśne powietrze” (Forest Air™), która odstresowuje kierowcę i poprawia jego koncentrację.

Również w wersji Premium, która ma być najbardziej popularną, M30d jest nie do pokonania, jeśli chodzi o technologie bezpieczeństwa, dostępne w standardzie. Należą do nich pierwszy w świecie system eliminacji martwego pola, który rejestruje pojazdy wokół i czuwa nad tym, aby Infiniti nie zjeżdżał na zajęty przez nie pas ruchu.

M30d przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,9 sekundy, a jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 7,5 l/100 km, a 80-litrowy zbiornik paliwa pozwala na przejechanie w cyklu pozamiejskim na jednym tankowaniu ponad 1 300 km. Emisja CO2 wynosi 199 g/km.

M30d – od 231 900 złotych

Wersja podstawowa jest w standardzie wyposażona w takie elementy jak:
7-biegowa przekładnia automatyczna, reflektory biksenonowe, elektryczna regulacja przednich foteli w dziesięciu kierunkach, kamera cofania, przednie i tylne czujniki parkowania, podgrzewana kierownica, system nagłośnieniowy z twardym dyskiem oraz przełącznik trybu jazdy Infiniti, który umożliwia dostosowanie parametrów jezdnych do ustawień trybów jazdy sportowej, normalnej, po śniegu i ekologicznej.

M30d GT – od 245 900 złotych
Wersja GT jeszcze silniej akcentuje luksus. Elementami standardowymi są w niej: delikatna skóra typu semi anilina, podgrzewane i wentylowane przednie fotele, system doświetlania zakrętów (AFS – Active Frontlight System) oraz listwy wykończeniowe wnętrza wykonane z drewna jesionowego, powlekanego proszkowanym srebrem.

M30d S – od 255 900 złotych
Najbardziej sportową wersję S wyróżnia przede wszystkim system czterech kół skrętnych (4WAS – 4-Wheel Active Steering), a dodatkowo sportowe zawieszenie, sportowe fotele (także podgrzewane i wentylowane), magnezowe łopatki zmiany biegów i 20-calowe felgi aluminiowe.

M30d GT Premium – od 270 900 złotych
M30d S Premium – od 280 900 złotych

Wersje Premium zbudowane są na bazie modeli GT i S, do których dodano wszystkie dostępne elementy linii M, czyli system eliminacji martwego pola  (BSI – Blind Spot InterventionTM), inteligentny tempomat (ICC – Intelligent Cruise Control), systemy ostrzegania przed niekontrolowaną zmianą pasa ruchu (LDW – Lane Departure Warning) oraz zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (LDP – Lane Departure Prevention) a także inne technologie, wchodzące w skład „Dynamicznej Tarczy Bezpieczeństwa”. Ponadto wersje Premium mają klimatyzację „Leśne powietrze” (Forest Air™), system nagłośnieniowy Bose® Premium Surround Sound z 16 głośnikami oraz znakomity system informacji i rozrywki Infiniti – Connectiviti+ z nawigacją satelitarną i twardym dyskiem o pojemności 30 GB.

Opcje
Przy tak wielu elementach dostępnych w standardzie, lista opcji jest bardzo krótka i obejmuje zaledwie trzy pozycje: lakier metalizowany (3750 zł), dojazdowe koło zapasowe zastępujące zestaw naprawczy do opony (900 zł), a dla wersji GT i S także system Connectiviti+ z nawigacją satelitarną HDD (12000  zł).

M30d jest drugim obok modelu M37 (z silnikiem benzynowym) samochodem w gamie M, którą Infiniti będzie dalej poszerzać. W przyszłym roku uzupełni ją nowatorski M35 Hybrid. Pojawienie się hybrydy będzie dopełnieniem tria luksusowych sedanów z silnikami V6, wszystkich skoncentrowanych na potrzebach kierowcy, które doskonale – jak to w Infiniti – łączą technologię i kunszt rzemieślniczy, aby zapewnić klientom fascynującą alternatywę wobec nudnych i opatrzonych samochodów tradycyjnie uznawanych za reprezentacyjne.

 

źródło: Infiniti

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *