Hyundai Motorsport wzmacnia swój zespół

Od powołania dyrektora zespołu Michaela Nandana w styczniu bieżącego roku, Hyundai Motorsport skupił się nie tylko na rozbudowie stworzonej specjalnie na potrzeby projektu siedziby w Alzenau i przygotowaniu modelu i20 WRC do niezwykle wymagających testów, ale także na konsolidacji teamu, w oparciu o ekspertów techniki, sportu i marketingu.


Inżynierowie: Od momentu rozpoczęcia wdrażania projekyu, dział techniczny wciąż się rozwija. Prowadzący prace inżynierskie Bertrand Vallat, od grudnia zeszłego roku opracowuje stylistykę modelu i20 WRC i kieruje pracami projektantów. Wcześniej związany był z Peugeot Sport angażując się aktywnie w popularnego 207 S2000. Nowo powołany Stephane Girard dołączył do zespołu na ważne stanowisko kierownika działu silników. Girard posiada rozległą wiedzę o sportach samochodowych, którą zdobywał przez lata pracy m.in. dla Peugeot Sport, Maserati Corse, Subaru World Rally Team – Prodrive oraz Citroen Sport.


Sport: Alain Penasse będzie pełnił obowiązki menadżera zespołu od 22 kwietnia. Zajmie się zarządzaniem codzienną pracą i rozwojem teamu. 51-letni Belg posiada duże doświadczenie w rajdach, dzięki pracy z Toyota Team Europe, Peugeot Sport i producentem opon Michelin oraz jako organizator Rajdu Ypres.


Zaplecze techniczne: Osobą odpowiedzialną za zbudowanie odpowiedniego zaplecza technicznego i rekrutację kadry dbającej o maksymalne osiągi i20 WRC w czasie testów, został Ernst Kopp. Związany był wcześniej z projektami F1, Toyota’s rally oraz Le Mans.


Marketing i komunikacja: Do zespołu Hyundai Motorsport jako dyrektor marketingu i PR dołączył także Stefan Ph. Henrich. Wniesie on bogate doświadczenie w komunikacji zdobyte przez 12 lat pracy w Hyundai Motor Europe, gdzie pełnił rolę rzecznika prasowego firmy. Będzie zarządzał zespołem osób z dużym doświadczeniem w promocji sportów motorowych i szeroko pojętej motoryzacji. ”Od początku roku rozwijamy się niezwykle dynamicznie, budując unikalny zespół, który jest fundamentem naszych dalszych działań. Czeka nas poważne i emocjonujące wyzwanie – stworzenie teamu rajdowego od podstaw, mając tylko dziewięć miesięcy do rozpoczęcia przyszłorocznego WRC. Mamy na pokładzie najlepszych ekspertów i jestem pewien, że spełnimy nasz ambitny cel, jakim jest start w FIA World Rally Championship 2014. Przed nami pracowity rok, ale wierzę, że wspólna praca, zaangażowanie i prawdziwa rajdowa pasja to klucz do sukcesu.” – skomentował Michel Nandan, szef zespołu Hyundai Motorsport.

 

źródło: Hyundai

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *