Gwarancja zniżek ubezpieczenia OC. Czy warto się zdecydować?

Na szczęście okazuje się, że możemy skutecznie zabezpieczyć się przed ową utratą. Tak działa gwarancja utrzymania zniżek OC.

Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, mały błąd za kierownicą i… możemy być sprawcami kolizji drogowej. Jedną z przykrych konsekwencji takiego incydentu jest utrata wypracowanych latami zniżek na ubezpieczenie OC. Jak możemy się przed tym uchronić? Sprawdźmy na czym polega gwarancja zniżek OC i czy rzeczywiście pozwoli nam zaoszczędzić na obowiązakowym ubezpieczeniu OC.

 

Na czym polega gwarancja zniżek OC?

Ochrona zniżek OC to opcja ubezpieczenia, która gwarantuje nam, że w sytuacji wystąpienia zdarzenia drogowego, którego będziemy sprawcami, nasze zniżki na OC za bezszkodową jazdę zostaną zachowane. Takie rozwiązanie jest z pewnością atrakcyjną propozycją przede wszystkim ze względu na fakt, że obowiązkowa polisa OC sporo kosztuje. Wypracowane zniżki robią różnicę. Wystarczy porównać posiadane ubezpieczenia w wariancie ze zniżkami i bez, np. korzystając z kalkulatora internetowego na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Od razu zauważymy, że brak zniżek może być obciążający dla naszego portfela.

Jeśli zdecydujemy się na wariant ochrony zniżek, ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy pojazdu, zgłosi szkodę do UFG, jednak w zakresie posiadanych przez nas zniżek uzna wydarzenie za niebyłe. Co więcej, jeśli nie dysponujemy maksymalnym pułapem zniżek, ich wysokość wzrośnie w nowym okresie ubezpieczeniowym.

najtansze-ubezpieczenie-oc

Ochrona zniżek OC – to warto wiedzieć przed zakupem

Przede wszystkim ochrona przed utratą zniżek na ubezpieczenie OC najczęściej obejmuje tylko pierwszą kolizję, jakiej będziemy sprawcami w trakcie obowiązywania umowy z ubezpieczycielem. To zatem propozycja dla kierowców ostrożnych i przezorny, a nie dla tych, którym stłuczki przytrafiają się stale. Powinniśmy także pamiętać, że gwarancja tego typu działa jedynie u ubezpieczyciela, u którego wykupiliśmy polisę. Jej zakres może się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego.

Decydując się na opcję ochrony zniżek musimy liczyć się z ewentualnością, że w kolejnym roku zapłacimy za naszą polisę już więcej. Cennik składek OC zmienia się dość dynamicznie i niezależnie od wysokości zniżek. Jeśli więc zastanawiamy się, czy taka opcja nam się opłaca, warto rozważyć zakup gwarancji utrzymania zniżek wraz z ubezpieczeniem. Jednak po szkodzie dobrym rozwiązaniem może okazać się zmiana ubezpieczyciela.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *