Gdzie kupić akumulator? Sprawdź, jak zrobić to bezpiecznie

Jak wybrać niezawodne urządzenie? Wystarczy przestrzegać kilku zasad albo… wykonać jeden telefon.
Gdzie kupić akumulator? Od czego zacząć?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi, na pytanie, gdzie kupić akumulator, proponujemy przygotować sobie małą ściągę. Dobór baterii samochodowej zależy bowiem od zaleceń producenta samochodu,
a szczególnie jej najważniejszych parametrów. Dlatego warto sobie zanotować:

  • rodzaj akumulatora: kwasowo-ołowiowy, żelowy, AGM, 
  • prąd rozruchowy np. 700 A,  
  • pojemność np. 70 Ah,  
  • napięcie (zazwyczaj 12 V, ale może być też 6 V), 
  • wymiary (długość, szerokość i wysokość),  
  • biegunowość (prawy lub lewy Plus). 
  • sposób mocowania. 

Gdzie kupić akumulator w sklepie, przez Internet, a może…?

Obecnie można kupić akumulator niemal wszędzie, poczynając od hipermarketów (co odradzamy), przez sklepy branżowe aż po różnego rodzaju oferty w Internecie. Aby dokonać satysfakcjonującego wyboru, trzeba zwrócić uwagę na kilka faktów i rozważyć „za i przeciw”. Gdzie kupić akumulator?


Tradycyjny sklep – wiele osób lubi towaru dotknąć, porównać naocznie do innych produktów. Jednak w przypadku akumulatorów może nie być to istotną zaletą. Za to czeka nas transport na własną rękę. Ważne, by unikać hipermarketów oraz pokątnych sprzedawców, handlujących często używanym lub źle składowanym towarem.


Sklepy internetowe – w tym przypadku możemy wygodnie zaznaczać parametry, marki oraz interesujący nas przedział cenowy i dokonać zakupu w dowolnym czasie. Trzeba pamiętać, by kupować z pewnego źródła, zwrócić uwagę na takie elementy jak: dowód zakupu, gwarancja, warunki dostawy, ewentualne zwroty, obsługa pogwarancyjna.


Warsztaty samochodowe – tutaj mechanicy szybko dobiorą odpowiedni akumulator do naszego samochodu i dokonają profesjonalnej wymiany. Co więcej, jeśli współpracują z serwisem Battery Point, sprawdzą aż 6 elementów układu elektrycznego, aby upewnić się, że zakup nowej baterii jest potrzebny. Za parę złotych więcej pozbywamy się większości problemów.

 

gdzie kupić akumulator warsztat

Gdzie kupić akumulator? Na co zwrócić uwagę w Internecie?

Załóżmy, że znamy już parametry akumulatora i wybraliśmy zakup przez Internet. Jak dokonać bezpiecznego zakupu? Trzeba wziąć pod uwagę następujące kwestie:


Wiarygodność sprzedającego – czy wystawia dowód zakupu i udziela gwarancji, co pozwala zareklamować lub zwrócić towar?


Bezpłatny zwrot – prawo gwarantuje nam prawo zwrotu produktu zakupionego w Internecie
w terminie 14 dni, ale warto sprawdzić, kto poniesie koszty przesyłki (40-90 zł). Co ciekawe – nie wszyscy przewoźnicy oferują transport akumulatorów.


Gwarancja producenta – standardowo wynosi 2-3 lata, a rzetelny sprzedawca dostarczy nam ją wraz ze sprzętem.


Bezpieczna przesyłka – wiele akumulatorów, zwłaszcza kwasowo-ołowiowych nie może być przechylanych.


Miejsce dostawy – nasz dom, miejsce pracy, paczkomat, a może – warsztat samochodowy. Warto
o tym pomyśleć, jeśli nie chcemy dźwigać kilkunastokilogramowej baterii.

Gdzie kupić akumulator?Optymalne rozwiązanie

Idealnie by było połączyć zalety każdego z rodzajów zakupu, ale czy jest to możliwe? Otóż od niedawna tak. Na rynku pojawiła się bowiem platforma poświęcona wymianie akumulatorów o nazwie Battery Point, dzięki której możemy szybko i wygodnie dobrać właściwy akumulator spośród oferty sprawdzonych marek, korzystając z doradcy telefonicznego lub przez sklep Internetowy, a następnie umówić wymianę w serwisie. Tym sposobem mamy komfort internetowego wyboru i zakupu, a nasz akumulator zostaje przesłany do warsztatu, który zapewnia montaż, podtrzymanie napięcia i adaptację przez urządzenie diagnostyczne.

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3061

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *