Forda Transit Custom i Tourneo Custom

Pojawienie się Forda Transit Custom oraz Forda Tourneo Custom zwiastuje zupełne przeobrażenie gamy modelowej pojazdów użytkowych marki Ford, które ma nastąpić do końca 2013 roku.

– Ford Transit Custom to zupełnie nowy jednotonowy pojazd użytkowy w ofercie firmy Ford – wyjaśnia Stephen Odell, prezes i dyrektor generalny, Ford of Europe. – To ładny, nowoczesny  samochód dostawczy, którego nabywca z dumą zaparkuje na swoim podjeździe. Nowy model oferuje również typową dla Forda Transit funkcjonalność.

– Ford Tourneo Custom to minivan zaskakujący przepiękną stylistyką nadwozia i wnętrza, oraz zachwycający funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu i znakomitym prowadzeniem – dodaje Stephen Odell.

W gamie modeli użytkowych nowy Ford Transit Custom, którego można zamówić w ośmio lub dziewięciosobowej wersji Tourneo Custom, wypełnia lukę między mniejszym Fordem Transit Connect a większym Fordem Transit.

W obu modelach właściwości dynamiczne podwozia mają zapewniać bardzo dobre wrażenia z jazdy, a atrakcyjne stylizacje nadwozia oraz wnętrza zwiększyć grono zwolenników rodziny modelowej Forda Transit.

Oba pojazdy napędzane będą przez najnowszy silnik wysokoprężny 2.2 Duratorq, dostępny w trzech wersjach mocy – 100, 125 lub 155-konnej. Nowe modele mają być niezwykle paliwooszczędne w swojej klasie. Ford Tourneo Custom będzie zużywał jedynie 6,5 litra na 100 kilometrów, a Ford Transit Custom zużyje na takim samym dystansie 6,6 litra paliwa.

Ford Transit Custom oraz Tourneo Custom będą montowane w należących do spółki Ford Otosan zakładach w tureckim Kocaeli. Należąca do Forda oraz Koc Holdings firma Ford Otosan to jedna z najlepiej prosperujących spółek w przemyśle motoryzacyjnym. Ford Transit produkowany jest w fabryce w Kocaeli od 2001 roku, a do dziś powstało tam już łącznie ponad 2 250 000 pojazdów, które znalazły swych nabywców w ponad 70 krajach.

Ford Transit Custom oraz Tourneo Custom pojawią się w salonach sprzedaży pod koniec roku.

 

źródło: Ford

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *