Ford Fiesta ponownie numerem 1 w Europie

W 2013 roku firma Ford dostarczyła europejskim klientom 293 663* egzemplarze tego modelu, dzięki czemu Ford Fiesta już drugi rok z rzędu był najchętniej kupowanym autem segmentu B w Europie.

– Forda Fiesta wybierają zarówno klienci oczekujący porywających wrażeń z jazdy, jak i osoby, dla których liczy się przede wszystkim niskie zużycie paliwa będące zasługą nagrodzonego silnika benzynowego EcoBoost o pojemności 1 litra, powiedział Roelant de Waard, wiceprezes ds. marketingu, sprzedaży i serwisu, Ford of Europe. Mając do wyboru pełną gamę tego modelu – poczynając od dynamicznego i praktycznego Forda Fiesta ST, a kończąc na nadzwyczaj wydajnym Fordzie Fiesta ECOnetic – oraz ponad 11 400 możliwych do skonfigurowania wariantów, każda osoba szukająca niewielkiego samochodu miejskiego będzie usatysfakcjonowana z wyboru Forda Fiesta.

Pięć ciekawych faktów dotyczących Forda Fiesta

  1. Dostępnych jest ponad 11 400 możliwych do skonfigurowania wariantów Forda Fiesta,
  2. Najpopularniejsze kolory wybierane przez klientów to Frozen White, Panther Black i Moondust Silver.
  3. W każdym egzemplarzu Forda Fiesta znajduje się okablowanie elektryczne o długości około 1 kilometra.
  4. Ford Fiesta jest sprzedawany w 62 państwach na całym świecie.
  5. Ze względu na duże zapotrzebowanie, niemiecka fabryka Forda w Kolonii uruchomi w przyszłym miesiącu dodatkowe zmiany i zwiększy produkcję Forda Fiesta o 110 egzemplarzy dziennie.

źródło: Ford

Michał Kiermanowicz
Michał Kiermanowicz

Redaktor naczelny portalu motoryzacyjnego 7dosetki.pl. W branży motoryzacyjnej praktycznie od dziecka. Odpowiada za całą część merytoryczną i plan redakcyjny na portalu.

Artykuły: 3063

Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *